Sobota, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 7142
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wyśpiewali nagrody za hity w językach obcych

Piątek, 27 maja 2011, 9:34
Aktualizacja: 9:38
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Wyśpiewali nagrody za hity w językach obcych
Fot. Agrafka
Festiwal Piosenki Międzynarodowej odbył się dziś w Miejskim Domu Kultury „Muflon” w Sobieszowie. Podczas konkursu można było usłyszeć zarówno zagraniczne hity, jak i utwory autorskie śpiewane w obcym języku. Organizatorem jest Zespół Szkół Społecznych im Jana Pawła II Społecznego Towarzystwa Oświatowego.

Laureaci Festiwalu Piosenki Międzynarodowej zostali wyłonieni przez czterech jurorów nauczycieli języków obcych oraz muzyków. Jury oceniało interpretację, językowość, muzykalność, a także wyczucie rytmu. Wśród uczestników znalazły się osoby śpiewające a cappella oraz zespoły rockowe, grające na własnych instrumentach i wykonujące utwory autorskie.

W kategorii gimnazjów dwa pierwsze miejsca zdobyły Anna Bukowska z Gimnazjum w Kowarach za piosenkę Evy Cassidy "Fields of Gold" oraz Paulina Kaczorowska z Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych za wykonanie utworu Sary Mc Laughlin "In the Arms of the Angel". Miejsce drugie wywalczyła Ewelina Szklarek z Gimnazjum w Kowarach śpiewając piosenkę Cher "Strong enough".

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła Monika Markowska z ZSOiZ w Gryfowie Śląskim za utwór The Killers "Human". Drugie miejsce przypadło Izabelli Knap z Zespół Szkół w Lubomierzu, która zaśpiewała Queen "Show must go on". Trzecie miejsce uzyskała Katarzyna Mielniczyn z I Liceum Ogólnokształcącego w Jeleniej Górze za interpretację piosenki Amy Winehouse "Rehab".

Nagrodę Publiczności zdobyli Szymon Chiliński z Gimnazjum w Piechowicach za wykonaniu utworu Shakiry "WAKA WAKA". Nagrodę dla najlepszego Zespołu wywalczył Zespół NAF z ZSOiZ w Gryfowie Śląskim za piosenkę Guns'n Roses „Sweet Child of Mine”.

- Celem naszego festiwalu jest integracja uczniów z całego powiatu, aby mogli się zmierzyć ze sobą śpiewając piosenki w różnych językach. Chcieliśmy zorganizować coś, czego żadna inna szkoła nie robi. Zgłosiło się bardzo dużo osób, z około dwudziestu szkół gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych mamy aż 45 uczestników. Zasady są takie, że trzeba wyjść na scenę i zaśpiewać w obcym języku. Niemiecki i angielski jest na tym festiwalu przodownikiem, ale zdarzały się także w zeszłych latach utwory w języku japońskim. Natomiast w tym roku usłyszeliśmy również utwory w języku hiszpańskim i francuskim – powiedział nam Janusz Sulkowski, nauczyciel języków Zespołu Szkół Społecznych w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group