Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 6937
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wyśpiewali nagrody na „Głosowisku”

Sobota, 25 października 2014, 8:00
Aktualizacja: Niedziela, 26 października 2014, 8:35
Autor: Mestra
Jelenia Góra: Wyśpiewali nagrody na „Głosowisku”
Fot. Mestra
W miniony piątek (24.10) sala widowiskowa w Miejskim Domu Kultury „Muflon” brzmiała polskimi piosenkami – zarówno z repertuaru znanych artystów, jak i własnymi, autorskimi kompozycjami. Wszystko za sprawą uczestników VI Młodzieżowego Konkursu Piosenki Polskiej „Głosowisko” oraz I Konkursu Piosenki Polskiej „Głosowisko” dla dorosłych

Konkurs, który tradycyjnie co roku odbywa się w październiku w Miejskim Domu Kultury „Muflon”, ma na celu przede wszystkim promowanie piosenki polskiej i polskiej kultury muzycznej. Wyróżnikiem konkursu jest wymóg regulaminu, zgodnie z którym wykonawcy nie korzystają z podkładów muzycznych – mogą śpiewać jedynie z muzyką na żywo lub a’capella.

W tym roku po raz pierwszy poszerzona została formuła konkursu, dzięki czemu do muzycznych zmagań stanęła nie tylko młodzież, ale również osoby dorosłe. Uczestnicy korzystając przede wszystkim z akompaniamentu gitarowego przygotowali piosenki z repertuaru polskich artystów, ale pojawiały się również utwory autorskie, do których wykonawcy sami napisali tekst i muzykę.

Muzyczne zmagania oceniało jury w składzie: Aleksandra Jarocińska (dyrektor Miejskiego Domu Kultury „Muflon”), Zofia Stachewicz (dyplomowany nauczyciel w Szkole Muzycznej I i II st. im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze), Ewa Śnieżek (wieloletni pedagog, specjalista muzykoterapii) oraz Piotr Michalak (muzyk, pianista). Jurorzy oceniali intonację, dykcję, muzykalność oraz ogólny wyraz artystyczny.

Po burzliwej naradzie wyłonieni zostali zwycięzcy. Pierwsze miejsce w kategorii młodzieży zdobyła najmłodsza uczestniczka – 9-letnia Julia Mikulska, która podbiła serca jurorów wykonaniem utworów „Rudy rydz” oraz „Laleczka z saskiej porcelany”. Drugie miejsce przypadło zespołowi E=mc2, który tworzą uczniowie Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik”. Trzecie miejsce wywalczył duet Małgorzaty Parzymies i Pawła Rudzkiego. Jurorzy przyznali również wyróżnienia dla Natalii Rozum oraz Gabriela Wiłuna. W kategorii dorosłych pierwsze miejsce wywalczył duet Gabrieli Kowalewskiej i Dawida Jędrzejczyka. Drugie miejsce zdobyła Justyna Sieniuć, a trzecie przypadło Konradowi Boznańskiemu. Pamiątkowe dyplomy otrzymali również pozostali uczestnicy konkursu: zespół „Czwórka” z Gimnazjum nr 4 w Jeleniej Górze oraz Jakub Kałucki.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w obu kategoriach wystąpią w Miejskim Domu Kultury „Muflon” w grudniu podczas świątecznego koncertu laureatów „Głosowiska”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group