Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8000
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jeżów Sudecki: Wysokie loty przedszkola

Wtorek, 15 maja 2018, 8:31
Aktualizacja: Środa, 16 maja 2018, 8:45
Autor: WAC
Jeżów Sudecki: Wysokie loty przedszkola
Fot. Użyczone
O nowy sprzęt i pomoce naukowe wzbogaci się Przedszkole Gminne w Jeżowie Sudeckim, dzięki realizowanemu projektowi unijnemu „Przedszkole wysokich lotów w Gminie Jeżów Sudecki”. Przedszkolaki będą też mogły uczestniczyć bezpłatnie w wielu zajęciach dodatkowych.

W ramach projektu, który wystartował w kwietniu 2018 roku, a potrwa do 31 sierpnia 2019 r w przedszkolu pojawi się sprzęt, który znacznie wzbogaci jego wyposażenie. Między innymi dla każdej grupy będą kupione: tablice multimedialne, książki, keyboardy, maty interaktywne do tańca. Hitem zakupów będzie warty około 9,5 tysiąca złotych tzw. magiczny dywan łączący ze sobą funkcję podłogi multimedialnej i stołu interaktywnego, a umożliwiający prowadzenie pobudzających wyobraźnie zajęć edukacyjnych, rehabilitacyjnych oraz sportowych. Środki z projektu zostaną też wydane na utworzenie nowego placu zabaw.

Przedszkolaki będą też mogły uczestniczyć w dodatkowych zajęciach z języka angielskiego, robotyki, rytmiki, logopedii, gimnastyki korekcyjnej oraz w warsztatach przybliżających zjawiska fizyko - chemiczne. Co ważne dla gminnego budżetu, ze środków unijnych w czasie trwania programu zostaną w dużej części zrefundowane pensje dla części personelu przedszkola m.in. sześciu przedszkolanek.

Wartość projektu to 1,3 miliona złotych, z czego 1,1 mln zł pochodzi z funduszy unijnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group