Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 7311
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wyrzucili rtęć z byłego Plusa

Czwartek, 30 października 2008, 8:06
Aktualizacja: 21:01
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Wyrzucili rtęć z byłego Plusa
Fot. TEJO
Firma remontująca pawilon przy ulicy Wolności, w którym niebawem powstanie kolejny sklep sieci Biedronka, wyrzuciła jarzeniówki z rtęcią. Sprawą już zajął się już wydział ochrony środowiska, który sprawdzi, czy nie doszło do skażenia w okolicy składowanych lamp z niebezpiecznym pierwiastkiem.

Jak na razie nie wiadomo jeszcze, ile rtęci wyciekło z pobitych jarzeniówek, które strażnicy miejscy znaleźli z tyłu budynku. Dlaczego świetlówek nie zabezpieczono, aby wywieźć je w bezpieczne miejsce? Ma to wyjaśnić wydział ochrony środowiska.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie o tej sprawie i teraz musimy ustalić problem własności tych odpadów – mówi Dorota Żurawska, inspektor wydziału. – Następnie przeprowadzimy odpowiednie badania, które wykażą czy doszło do skażenia.

Pracownicy wydziału środowiska uspokajają jednak, że rtęć pochodząca z jarzeniówek nie zagraża zdrowiu czy życiu mieszkańców z sąsiedztwa. W promilu kilkunastu metrów nie ma bowiem budynków mieszkalnych czy zakładów pracy.

Wiadomo jednak, że nawet niewielka ilość rtęci przedostanie się do wód lub gleby powoduje groźne w skutkach zanieczyszczenia środowiska. Osobom odpowiedzialnym za to niedopatrzenie, sprawa nie ujdzie na sucho. Tego, kto podjął decyzję o wyrzuceniu jarzeniówek na zewnątrz, czekają konsekwencje prawne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group