Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 3074
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wyróżnieni na Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Piątek, 2 maja 2014, 7:50
Aktualizacja: 10:31
Autor: Manu
Region: Wyróżnieni na Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
Fot. BM
Dzisiaj (2 maja) z okazji Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej w Centrum Kultury w Kamiennej Górze odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej „Tam gdzie ja, tam moja flaga”. Wśród wyróżnionych znaleźli się uczniowie z jeleniogórskiej Szkoły Podstawowej nr 7 – Luiza Czerwonka i Maciek Rydz.

Od dziesięciu lat 2. maja w Polsce obchodzimy Dzień Flagi Narodowej. Jego główną rolą jest popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych.

Młodzi laureaci (konkursu na prace przedstawiające artystyczną wizję flagi) z SP nr 7 bardzo dobrze znają zarówno barwy, jak i symbole narodowe. – Nasze barwy narodowe to biały i czerwony – mówi Luiza Czerwonka. – A na godle jest orzeł – dorzuca Maciek Rydz.

Celem konkursu było promowanie wśród dzieci i młodzieży wspólnego, uroczystego obchodzenia rocznic i świąt narodowych, poznawanie historii naszego kraju i rozwijanie poczucia przynależności narodowej oraz poszerzanie wiedzy na temat symboli narodowych, takich jak flaga, godło i hymn.

- Dzień flagi jest jednym z najmłodszych świąt państwowych. Dlatego powinniśmy go propagować i jak najwięcej o nim mówić, przecież w każdym z nas bije biało-czerwone serce – informuje organizatorka konkursu Anna Przerwa z Centrum Kultury w Kamiennej Górze. - Barwy widniejące na fladze państwowej są jednym z ważniejszych elementów tożsamości narodowej. Poprzez udział dzieci w konkursie kultywujemy tradycje patriotyczne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group