Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 2564
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wyrok dla proboszcza

Wtorek, 17 marca 2020, 6:13
Aktualizacja: Czwartek, 19 marca 2020, 7:36
Autor: KED
Region: Wyrok dla proboszcza
Fot. archiwum
Przed Sądem Rejonowym w Zgorzelcu zapadł wyrok przeciwko Piotrowi M., byłemu proboszczowi parafii w Ruszowie w powiecie zgorzeleckim, który został oskarżony przez Prokuraturę Rejonową w Zgorzelcu o dopuszczenie się innych czynności seksualnych wobec dwóch małoletnich poniżej lat 15.

Pod koniec maja ubiegłego roku matka jednej z dziewczynek zgłosiła swoje podejrzenie na policję. Wówczas Prokuratura Rejonowa w Zgorzelcu niezwłocznie poleciła zatrzymanie księdza, a po potwierdzeniu doniesienia, skierowała do sądu skuteczny wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Przeprowadzone drobiazgowe śledztwo doprowadziło do ujawnienia kolejnej pokrzywdzonej.

Ostatecznie Piotrowi M. zarzucono dopuszczenie się innych czynności seksualnych wobec dwóch pokrzywdzonych dziewczynek, które w okresie od września 2018 roku do maja 2019 roku były przygotowywane przez niego do pierwszej komunii - mówi rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski. - Dodatkowo podejrzanemu zarzucono wykorzystanie stanu bezradności wynikającego z upośledzenia lekkiego obu pokrzywdzonych. W październiku 2019 roku skierowano w tej sprawie akt oskarżenia.

Prokuratura Rejonowa w Zgorzelcu domagała się skazania Piotra M. na karę 5 lat pozbawienia wolności oraz orzeczenia wobec niego surowych zakazów kontaktu z pokrzywdzonymi. Wyrokiem z 13 marca 2020 roku sąd uznał oskarżonego za winnego popełnienia zarzuconych mu czynów wymierzając mu wnioskowaną przez oskarżyciela karę oraz zakaz kontaktu z pokrzywdzonymi, a także zajmowania stanowisk związanych z opieką nad małoletnimi.

Dodajemy, że do prokuratury zgłosiło się również kilkanaście osób, które mogły paść ofiarą podobnych zachowań ze strony Piotra M. w przeszłości, głównie w latach 80-tych, kiedy pełnił on posługę we Wrocławiu. Wobec tych czynów upłynął okres przedawnienia.

Twoja reakcja na artykuł?

10
27%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
3%
Nudzi
2
5%
Smuci
4
11%
Złości
20
54%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group