Poniedziałek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 9607
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wyrok dla byłego policjanta

Piątek, 23 października 2020, 10:17
Autor: WAC
Region: Wyrok dla byłego policjanta
Fot. archiwum
Na karę dwóch lat i dziesięciu miesięcy pozbawienia wolności skazał Sąd Rejonowy w Lwówku Śląskim byłego funkcjonariusza policji Mariusza S. Mężczyzna w zamian za korzyści majątkowe obiecywał pomoc w szybszym zniesieniu obowiązku kwarantanny.

Mężczyzna odpowiadał przed sądem za popełnienie trzech przestępstw, których dopuścił się w okresie od 6 do 20 maja. W tm czasie mundurowy przyjął łapówkę w wysokości 200 euro w zamian za pośrednictwo w zniesieniu obowiązku kwarantanny dla rodziny mieszkającej w jednej z miejscowości na terenie powiatu lwóweckiego, przed upływem 14-dniowego terminu od momentu przekroczenia granicy polsko-niemieckiej przez jednego z jej członków. Mariusz S. poświadczył nieprawdę w notatkach urzędowych wskazując w nich między innymi, że mężczyzna wykonał na terenie Niemiec test na obecność COVID-19 i uzyskał wynik negatywny, co miało skutkować zwolnieniem go oraz jego rodziny z obowiązku kwarantanny.

Ponadto Mariusz S. żądał korzyści majątkowej w kwocie 1500 zł od innego mieszkańca powiatu lwóweckiego, który również przebywał na kwarantannie. Podejrzany obiecując „załatwienie” sprawy powoływał się na wpływy w Straży Granicznej oraz Sanepidzie.

W trakcie śledztwa były policjant przyznał się do winy oraz złożył wyjaśnienia. Złożył też wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Poza odsiadką sąd ukarał go grzywna w wysokości 6 tysięcy złotych, zakazem pełnienia funkcji publicznych przez okres ośmiu lat oraz przepadkiem przyjętej korzyści majątkowej.

Twoja reakcja na artykuł?

5
26%
Cieszy
10
53%
Hahaha
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
16%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
874
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group