Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 6580
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wypili alkohol i wybili szyby

Czwartek, 6 maja 2010, 14:42
Aktualizacja: 14:42
Autor: TEJO
Dwóch pijanych chuliganów w wieku 18 i 19 lat potłukło szyby w sklepie, w zakładzie fotograficznym oraz w jednym z mieszkań. Swój występek młodzi ludzie tłumaczyli głupotą i nadmiarem trunków.

Do zdarzenia doszło w nocy z 5 na 6 maja. Dyżurny KMP w Jeleniej Górze otrzymał zgłoszenie dotyczące wybicia szyby w jednym z zakładów fotograficznych w mieście. W rozmowie ze zgłaszającym funkcjonariusz ustalił również rysopisy sprawców.

W oparciu o uzyskane informacje patrol policji rozpoczął poszukiwanie wandali. Natrafiono na nich kilka przecznic dalej. Chuligani na widok mundurowych wzięli nogi za pas. Daleko jednak nie uciekli. Zostali zatrzymani. Okazało się, że wybili szyby nie tylko u fotografa, lecz także w jednym ze sklepów oraz w pewnym mieszkaniu. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą ponad 1200 zł.

Chuligani, którzy wytrzeźwieli w policyjnym areszcie, swoje zachowanie tłumaczyli głupotą i wypitym alkoholem. – Za uszkodzenie mienia z pobudek chuligańskich grozić im może nawet do 5 lat pozbawiania wolności. Mężczyźni dobrowolnie poddali się karze. Uzgodniono karę 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, dozór kuratora, obowiązek powstrzymywania się od picia alkoholu oraz naprawienie szkody – poinformowała podinsp. Edyta Bagrowska, rzeczniczka KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group