Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 4309
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wypasione nagrody coraz bliżej

Wtorek, 6 kwietnia 2010, 9:22
Aktualizacja: 9:22
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Wypasione nagrody coraz bliżej
Fot. Organizatorzy
Ogłoszono już wyniki I etapu II Regionalnego Konkursu Informatycznego organizowanego przez Wydział Techniczny Kolegium Karkonoskiego w Jeleniej Górze.

Wprawdzie było ciężko, ale komputer warty 3 tys. zł, „wypasiony” Netbook oraz PlayStation 3 - coraz bliżej. A szanse są coraz większe, gdyż w II, finałowym etapie Konkursu weźmie udział już tylko 15 najlepszych! – informuje doc. dr Danuta Fjałkowska, prodziekan WTKK.

Ze zgłoszonych 84 uczniów ostatecznie prace konkursowe złożyło 80 uczestników.
Poziom prac był bardzo wyrównany – szczególnie w pierwszej osiemnastce, ale zgodnie z regulaminem do finału mogło zostać zaklasyfikowanych wyłącznie 15 osób. – Decydowały pojedyncze punkty! – mówi D. Fjałkowska.

I tak do II etapu przeszli uczniowie: Technikum Informatycznego nr 4 ze Świdnicy (1 uczeń), Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Lubaniu (2 osoby), Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu (2 osoby) oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze (2 osoby).

Największą liczbę uczniów do finału wprowadziły: Zespół Szkół Elektronicznych w Jeleniej Górze, który wystawił pięcioosobową drużynę pod opieką Ryszarda Szumiaty, oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gryfowie Śląskim, reprezentowany przez trzech uczniów (nauczyciel – Agnieszka Adamczyk).

Organizatorzy informując o finalistach celowo podali nazwiska wg alfabetu, aby aktualnie zajmowane miejsca nie miały wpływu na dalszy przebieg rozgrywek.
Niestety, do finału nie dostała się żadna z biorących udział w I etapie pięciu dziewcząt.

Finał Konkursu zostanie rozegrany już 15 kwietnia w laboratorium komputerowym Wydziału Technicznego i będzie składał się z dwu części praktycznych. W pierwszej z nich tematem zmagań konkursowych będzie użytkowanie komputerów, a w drugiej – programowanie. Każda z części będzie trwała 90 minut. Zadania sprawdzane będą na bieżąco, w czasie rzeczywistym, a wyniki ogłoszone zostaną o godz. 15.30.

O tej właśnie godzinie w sali posiedzeń Senatu Kolegium Karkonoskiego odbędzie się uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród zwycięzcom. Oprócz uczniów-finalistów, przedstawicieli sponsorów i patronów medialnych, nauczycieli i dyrektorów szkół, a także przedstawicieli pracodawców i organizacji regionalnych współpracujących z Wydziałem Technicznym KK, spodziewana jest także obecność posła Marcina Zawiły, który jako przewodniczący Konwentu KK oraz osoba żywotnie zainteresowana rozwojem regionu jeleniogórskiego, osobiście zechce pogratulować zwycięzcom.

Szczegóły dotyczące II Regionalnego Konkursu Informatycznego znajdują się na stronie:
http://owww.kk.jgora.pl/instechniki/it.php?go=regionalnyKonkursInformatyczny
Zdjęcia z I etapu Konkursu – znajda się na stronie
http://owww.kk.jgora.pl/instechniki/it.php?go=galeria

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
205
Tak
32%
Nie
62%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group