Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 12244
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: “Wymiary” Pavla Vašíčka w ODK

Niedziela, 23 listopada 2014, 8:05
Aktualizacja: 8:07
Autor: Manu
Jelenia Góra: “Wymiary” Pavla Vašíčka w ODK
Fot. ODK
24 listopada (w poniedziałek) o godz. 17.00 w Galerii “Promocje” Osiedlowego Domu Kultury na Zabobrzu odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa pt. “Wymiary” , której autorem jest Pavel Vašíček (Republika Czeska). Wystawa będzie czynna do 31 grudnia.

Pavel Vašíček to jeden z najwybitniejszych przedstawicieli młodego pokolenia czeskich malarzy realistów. Jest znany ze swoich monumentalnych kompozycji figuralnych realistyczno-ekspresyjnych. Urodził się w 1979 r. w Mlada Boleslav. W latach 2000-2006 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Pradze u prof. Zdeňka Berana.

Mieszka i pracuje w Kutnej Horze. Tworzy malarstwo nowoczesne łączące fakt i fikcję, wyrażające “erę spektaklu” w świecie dwuznaczności – rzeczywistości i iluzji, prawdy i fałszu, które poprzez swoją ambiwalencję rozmywają się w pędzącym świecie XXI wieku. To malarstwo analityczne, wyrażające autentyczną emocjonalną wybuchowość, pobudzające i skłaniające oglądającego do koncentracji i kontemplacji nad własnym wyrazem uczuć i zachowań. To świadome malarstwo nie pozostające bez wpływów romantyzmu, renesansu, kubizmu i myśli filozoficznej humanizmu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group