Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 8894
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Wyłowili medale

Wtorek, 27 marca 2007, 0:00
Autor: ROB
Dolny Śląsk: Wyłowili medale
Fot. Wojciech Karp
Rewelacyjnie wypadli zawodnicy z naszego regionu w XXX Okręgowych Zawodach w Sześcioboju Myśliwskim, które odbyły się na strzelnicy we Wrocławiu.

Zawody te są konkurencją sportową, startujący strzelają m.in. do rzutek oraz do tarczy. Pochodząca z Piechowic a reprezentująca barwy Koła Myśliwskiego Głuszec z Lwówka Śląskiego drużyna w składzie: Wiktor Marconi oraz bracia Paweł i Grzegorz Pogorzelscy, zdobyła garść medali.
Wiktor Marconi okazał się najlepszy w tzw. klasie powszechnej, uzyskując 439 punktów na 500 możliwych. Drugie miejsce zajął Bogdan Markowski a trzecie – Grzegorz Pogorzelski.
W klasie mistrzowskiej zwyciężył Paweł Pogorzelski z wynikiem 427 punktów. Drugi był Wiesław Marona a na najniższym stopniu podium stanął Jacek Terlecki.
W zawodach wystartowało 65 strzelców z okręgu jeleniogórskiego. Ale to nie koniec osiągnięć naszych reprezentantów. Wiktor Marconi otrzymał puchar za najlepszy wynik zawodów. Koło Głuszec natomiast zdobyło pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej w kategorii open. Warto podkreślić nieco słabszą postawę doświadczonych i niezwykle zasłużonych dla tego sportu zawodników. Józef Liczner, Krzysztof Zabuski, Piotr Gąsiorowski oraz Kazimierz Stopczyk znaleźli się poza podium w konkurencjach indywidualnych.
– Zawody były dla nas bardzo udane. Pewnie nie zajęlibyśmy pierwszego miejsca drużynowo, gdyby nie zaangażowanie trenera Wojciecha Karpia – powiedział Wiktor Marconi. – Warto podkreślić także wzorową organizację. To było przedsięwzięcie na europejskim poziomie – dodał.
Koło Głuszec zakwalifikowało się tym samym na mistrzostwa Polski kół. Jego członkowie natomiast znaleźli się w reprezentacji okręgu Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
960
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group