Zalogowanych: 15

Polana Jakuszycka: Wyłonili mistrzów Polski w biegach narciarskich

Niedziela, 7 stycznia 2018, 13:56
Aktualizacja: Wtorek, 9 stycznia 2018, 23:47
Polana Jakuszycka gościła w dniach 6–8 stycznia biegaczy narciarskich rywalizujących o tytuły Mistrzów Polski. Wśród nich byli reprezentanci MKS Karkonosze Sporty Zimowe, ale nie zachwycili. Rozstrzygnięto zawody w sprincie, biegi na dystansie 10 km (kobiety), 15 km (mężczyźni), a poniedziałek odbył się drużynowy sprint mieszany.

W sobotnim sprincie zwyciężył Kamil Bury (MKS Istebna), a zawodnicy Karkonoszy zmieścili się w czołowej dziesiątce: 8. miejsce zajął Michał Skowron, 9. był Maciej Zdziechowski, a 10. Michał Boreczek. Wśród pań zwyciężyła Monika Skinder z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski. Na ćwierćfinałach zawody ukończyła Róża Łyjak (sklasyfikowana ostatecznie na 15. miejscu w open, a w kategorii do lat 23. na czwartym miejscu).

Złote medale w niedzielnych zawodach wywalczyli: Sylwia Jaśkowiec z klubu LKS „Markam” Wiśniowa-Osieczany oraz Dominik Bury z klubu MKS Istebna. W rywalizacji panów nasi zawodnicy wypadli słabo, najwyżej (na 26. miejscu) uplasował się Michał Boreczek, który na mecie zameldował się tuż przed Michałem Skowronem (również MKS Karkonosze). Co ciekawe, niedzielne biegi były Międzynarodowymi Mistrzostwami Polski, w którym wystartowało 54 zawodników – dystans 15 km ukończyło 40, a ostatni na mecie był reprezentant Tonga – Pita Taufatofua. Na 33. pozycji zawody ukończył sportowiec z Chile – Yonathan Jesus Fernandez.

Wśród pań reprezentantki Karkonoszy również dobiegły na metę razem – 27. miejsce zajęła Róża Łyjak, a tuż za nią uplasowała się Kamila Borkowska. Tu również nie zabrakło egzotycznych krajów, bowiem przedostatnia na mecie była reprezentantka Nepalu – Manikala Rai. Bieg ukończyło 41 zawodniczek, a 6 nie zostało sklasyfikowanych.

Po raz drugi w historii rozegrano również zawody team sprint mix, w których najlepsi okazali się Eliza Rucka i Dominik Bury (MKS Istebna). Ostatnie – 19. miejsce zajęło rodzeństwo: Róża i Filip Łyjak, a 3 pozycje wyżej uplasowała się para Magdalena Janiak/ Adrian Cheba.

Pierwotnie, zawody miały odbyć się w Wiśle, ale nie po raz pierwszy jedynym niezawodnym miejscem w Polsce z dużą ilością śniegu była Polana Jakuszycka.