• Wtorek, 20 sierpnia 2019
  • Godz. 1:20
  • Imieniny: Bernarda, Samuela, Sobiesława
  • Czytających: 5599
  • Zalogowanych: 3
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wyleciał z gimbusa

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Piątek, 28 września 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 28 września 2007, 7:02
Autor: ROB
Fot. ROB
Podróż chłopca w bagażniku autobusu szkolnego omal nie skończyła się tragedią.

Poważny wypadek w Janowicach: dziecko wypadło z busa podczas drogi do domu.

Do zdarzenia doszło w środę po południu. – Siedzieliśmy z kolegami z tyłu, w miejscu na bagaże – mówi 11-letni Patryk Bartyś. Dzieci wracały po lekcjach do domu do Komarna.

– Kierowca kazał mi się odwrócić, żebym nie opierał się drzwi. Chciałem to zrobić, ale wtedy drzwi się otworzyły. No i wypadłem – opowiada.
Patryk przekoziołkował na drodze. – Za busem jechał rowerem mój kolega. Zatrzymał się i pilnował, żeby inne auta mnie nie przejechały – mówi jedenastolatek.

Chłopca opatrzono w jeleniogórskim szpitalu. Ma złamaną rękę i zdarty naskórek. Nosi gips.

– Przykro mi z powodu tego wypadku. Kierowca busa oraz opiekunowie z pewnością będą ukarani – powiedział nam wójt gminy Janowice Jerzy Grygorcewicz.

To właśnie kierowca oraz opiekunki ze świetlicy dopuściły do tego, że młodzież jechała w miejscu na bagaże. W dodatku, w pojeździe nie było opiekuna.

Więcej na ten temat w najbliższym wydaniu Tygodnika Jelonka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz

~??????????? 28-09-2007 7:29
A rodzice co robią w domu ? Ani kierowca , ani opiekunki nie są za to odpowiedzialne, ale chłopiec i rodzice. Grzeczne dzieci nie jeżdżą w takich miejscach , bo słuchaja dorosłych. Te co nie słuchaja przekonują sie na własnej skórze, o skutkach bycia nieposłusznym. Wstyd dla wójta za jego postawę.Rodzic
~do ???????????? 28-09-2007 8:12
Ty jestes jakis nienormalny. Rodzice byli w pracy. Nie każdy może sobie pozwolic na to, żeby dowozic swoje dziecko do szkoły, a po skończonych zajęciach odbierać. Chyba z Marsa spadłeś wypisując takie kacapały, albo chciałeś zaistnieć na forum, tylko, ze zrobiłes z siebie kompletnego idiotę. Puknij sie smarkaczu dwa razu w ten pusty łeb zanim cos napiszesz
~Sobieszowianin 28-09-2007 8:13
do ???????????: Co Ty za głupoty piszesz. Rodzice odpowiadają za swoje dzieci tylko wtedy, kiedy są dzieci w ich obecności. W tym wypadku odpowiada kierowca busa, który kierował busem odwożąc dzieci do domów. Mógł powiedzieć tym dzieciakom, żeby się nie znajdowały w miejscu przeznaczonym na bagaże.
~mieszkanka janowic 28-09-2007 8:20
mam pytanie do wladz szkoly lub wojta!dlaczego dzieci zamiast jechac gimbusem wozi sie busem jak trzode!a moze inspekcja transporu drogowego wkroczy w ta sprawe!a podobno gimbus ktory wozi dzieci pojechal z elitą na wycieczke!a moze dyrekcja szkoly sie wypowie dlaczego nie zapewnila transporu!!!
~menta 28-09-2007 8:29
za co ma byc kierowca ukarany??!! za głupote szczeniaka?? swoją drogą jak opiekunki świetlicy do tego dopuściły skoro NIE BYŁO ich w autobusie?? bez przesady, ale wine tylko i wyłącznie ponosi "pomysłowy" dzieciak i ma nauczkę. Następnym razem usiądzie normalnie, bez popisów...
~Karl 28-09-2007 9:50
Ile gmina wydała na gibusa? Dlaczego nikt nie zapyta dyrektora czemu nie woził dzieci swoim samochodem skoro wynwjoł gimbusa? Kierowca jest odpowiedzialny za stan technizcny pojazdu a więc i za to że podczas jazdy same otwierają się drzwi.Wiec nie czepiajcie się świetliczanki,nauczycieli i rodziców .Zrobic kontrole w szkole i wyjdzie na światło dzienne kto jest winny. Sądze że wujt wiedział o braku gimbusa więc po co te groźby pod adresem innych .
~do 8 : 12 i Sobieszowianina 28-09-2007 10:44
Nie róbcie z dziecka istoty ubezwłasnowolnionej i niemyślącej. Uważacie , żę bez rodziców, świetliczanek i kierowcy dzieci nie myślą. Sobieszowiani sledzę Twoje wypowiedzi i mam do nich ........... Dzieci są instuowane i mądre wiedzą jak jeżdzi się autobusami. 8:12 Ty też chyba jeździsz w miejscu na bagaże. Skoro chłopak mówi , że jechał w miejscu na bagaże to co z jego tożsamością i poczuciem człowieczeństwa ?
~jelenioórzanka 28-09-2007 11:09
I kolejny dowód mamy na to, że nauczyczyciele to nie taka wielka elita pedagogów za jakich się uważają, bo nie potrafią upilniować dzieci które powinny miec opiekuna w autobusie, dopuszczają się takich uchybień, a w dodatku nie potrafia wychować własnych dzieci. Kadra jest niewykształcona, pokończła jakies śmieszne szkółki i uczy na wsiach. iertych zamiast wprowadzać mundurki powinien podnieść wymogi dotyczące kadry nauczycielskiej. Boję się o swoje dzieci jak pójda kiedys do szkoły. Trafi na taką kretynkę że az strach – na szczęscie to ni szkoła wychowuje dzieci.
~obiektywny 28-09-2007 11:15
WIECIE CO?????????? Odpowiedzialny jest za ucznia nauczyciel w momencie kiedy wraca autobusem do domu i jedzie z domu do szkoły takowym gimbusem. Ciekawe dlaczego kazano im siedzieć na miejscu na bagaże, Inspekcja Transportu Drogowego na pewno by sie tym zajęła i kierowca dostałby po kieszeni, bo dzieci w gimbusie muszą wssytkie miec zapewnione miejsca siedzące przystosowane do przewozu pasażera, czyli normalne siedzenia a nie miejsce na bagaże. Nauczyciele powinni dostac po kieszeni bo nie było opiekuna, dyrektor za to, że o to nie zdbał a wójt za to, że dał szkole za małego busa. Koło sie zamyka!!!!!!!! Nie podarowałbym gnojom jakby mojemu dziecku cos się stało, tylko kazdy czeka na koperty od "góry" poczawszy.
~do jeleniogórzanki 28-09-2007 11:39
co masz do nauczycieli i szkół na wsi !!!!
~do obiektywnego 28-09-2007 11:51
Chłopie skoro nie pojmujesz słowa obiektywizm to się nie wypowiadaj, twoje ostatnie zdanie jest tego dowodem.Pewnie wiesz o "kopertach" z własnego doświadczenia bie..... .
~do wszystkich was 28-09-2007 12:06
Podstawowe zadanie kierowcy to trzymać kierownicę i patrzeć p r z e d siebie, nie pilnować grupy wrzeszczących uczniaków a podstawowym zadaniem rodziców jest wychowanie smarkacza i wpojenie dzieciakowi gdzie powinien sadzać swój tyłek żeby bezpiecznie dojechać. Najlepiej zwalac wine z jednego na drugiego, niech jednak każdy robi co do niego należy.
~MAMBA DO OBIEKTYWNEGO 28-09-2007 12:14
POPIERAM CIE W 100% !!!!! Ja dziękuje Bogu że moje dziecko nie musi dojeżdzac do szkoły bo kierowcy w tych gimbusach dają wiele do życzenia! Tam gdzie mieszkam dzieci dojezdzają "KRYCHĄ" i bywało i tak że oprócz normalnych pasażerów do busa na ok.20 osób wsiadało po dzwadziescia kilka dzieci! I gdzie bezpieczeństwo???
~janowiczanka 28-09-2007 14:35
nie wiem o co ta afera dzieciak szalał i za to oberwał powinien siedzieć na tyłku a nie szaleć sam jest5 sobie winien a co do kadry w wiejskich szko0łach jeśli ktoś nie zna zasad niech milczy tylko mgr może pracować teraz w szkole kończę bo nie mogę czytać tych bzdur najpierw zacznijcie od siebie a potem szukajcie winy w innych
~tomek 28-09-2007 14:53
jka czytam te komentarze w których mowa że to dzieciak jest winien to nóż sie w kieszeni otwiera jeżeli bus ma określoną ilosć miejsc to jest chyba jasne jak słońce ile osób może jechać wine tylko i wyłącznie ponosi kierowca jak można przewozić dzieci w miejscu na bagaże oby ten dzieciak zapamiętał tą sytuacje i kiedyś gdy nadaży sie okazja potraktował te osoby identycznie to fakt że busem tym razem z dziećmi jeżdżą sobie różne osoby np. panie urzędniczki i znajomi z zakupami a dzieci z braku miejsc do bagaznika . Jeżeli nie mieszczą sie dzieci na raz to trzeba jechać dwa razy tylko nie mówcie że nie ma na to pieniędzy należy ograniczyć jazde tego busa w celach prywatnych pod przykrywką służbowych wyjazdów miejscowi dobrze wiedzą kto i gdzie jeżdzi . A co z odszkodowaniem dla chłopaka
~do mieszkanki 28-09-2007 15:26
Kobieto zastanów sie co Ty piszesz z elitą??!! pomysl i dowiedz się zanim napiszesz. odstawiłąs totalny cyrk kobiet... www.żal.pl
~do Sobieszowianina 28-09-2007 15:52
koles daruj sobie z tymi debilnymi komentami. Rodzice powinni tak wychowac swoje dzieciaki,zeby te wiedzialy,co mozna a co nie.Ale wielu jest takich,co z dzieciakiem gadaja tylko rano,dajac mu kase zeby w szkole cos sobie do jedzenia kupil.A pozniej maja pretensje do calego swiata,jak sie wydarzy jakies nieszczescie,szkoda tylko ze nie maja pretensji do siebie.
~ot, prawda 28-09-2007 15:53
Chłopak wypadł tylko dlatego, że paniom świetliczankom się nie chciało dłużej siedzieć w pracy i wpakowały do busa dzieci ile wlezie, żeby mieć wreszcie z nimi spokój! To jest cała prawda. Niekompetencja pedagogów. A kierowca niepoważny, bo dał się uprosić.
~zastanówcie się 28-09-2007 15:57
zrozumcie, że dziecko MA PRAWO BYĆ RUCHLIWE!!! Od pilnowania go są dorośli a w tym przypadku były to opiekunki ze świetlicy. To one są winne i nie ma 2 zdań. Czy to normalne, że przewoziły dzieci – czy to grzeczne czy niegrzeczne – w BAGAŻNIKU???????????
~mam plan 28-09-2007 15:58
ja też jestem za tym, żeby te opiekunki wpakować do bagażnika :)
~zainteresowany 28-09-2007 16:26
ludzie kochani!to nie byl gimbus tylko zwykly bus ktory jest w urzedzie gminy!prawdziwy gimbus pojechal na wycieczke!wiec dyrkcja szkoly pewnie wiedziala w jakich warunkach jadą dzieci ze szkoly!A KIEROWCA WYKONAŁ POLECENIE KTORE DOSTAL Z "GÓRY"!!!
~elemii 28-09-2007 19:11
a moim zdaniem to wina gminy ze zaluje ludzi do przewozu danych dzieci .kierowca jest od kieropwania a nie od pilnowania!!!
~elemii 28-09-2007 19:16
co maja do tego osoby ze swietlicy przeciez te panie nie beda sie udzielac i nie beda jezdzic z dziecmi skoro nie sa do tego przydzielone,,no niestety gdzie opiekun tych dzieci,,,moze inne dzieci zrozumieja jak powinne zachowac sie w busie .autobusie czy..i. t. d.
~ktos 28-09-2007 19:53
moim zdaniem dzieci w tym wieku nie powinny jeżdźić z tyłu busa,ponieważ one zamiast siedzieć spokojnie w jednym miejscu to skaczą po całym busie i się wygłupiają.Wiem to bo jestem z Janowic.I jeszcze jedno.To nie jest wina kierowcy,bo on nie jest odpowiedzialny za opiekę na tymi dziećmi,bo on jest tylko od prowadzenia busa.Gmina powinna przyznać jakiegoś opiekuna,który by pilnował dzieci w busie,ale gmina oczywiście jak zwykle nie ma na nic pieniędzy.Żal.
~mama Patola 28-09-2007 20:32
Grygorewicz jeszcze wójtem?!chyba czas na zmiany on i tak nic dobrego nie zrobił!
~mama dziecka z Janowic 28-09-2007 21:33
Moi mili, w Janowicach nie ma dobrej opieki podczas transportu dzieci z przyległych wiosek i to od wielu, wielu lat! Gimbus wjeżdża na szkolne boisko z niezłą prędkością– na szczęście tylko piłki" uległy wypadkowi", teraz go nie ma bo Niemców trza było zawieźć na wycieczkę, a nasi wspaniali " z gminy i szkoły" po prostu chcieli zaoszczędzić czas i ponad stan zabrali, a dzieci jak to dzieci nie usiedza spokojnie i mamy aferę. Dobrze, że tak się to skończyło i chłopak żyje! Może ktoś pomyśli wreszcie....
~olek 28-09-2007 21:57
pewnie chce zostać gangsterem,teraz w bagażniku autobusu a w przyszlosci w bagażniku ciemnej fury.
~KAKA 22 28-09-2007 22:21
PRZEZ CIEBIE NIE POJECHALIśMY NA ZAWODY
~SZYRLAK 28-09-2007 22:26
rODZICE Są NIE WINNI KTO MU POZWOLIł JECHAć W BAGARZNIKU CO JEST WINNY TEN KTO MU POZWOLIł JECHAć W BAGARZNIKU
~Ja.M. :–) koleżanka ze szkoły :–) 29-09-2007 0:11
Patryś....współczuję....no i oczywiście życzę szybkiego "powrotu do zdrowia"....Mam nadzieje że już niedługo na przerwach razem z chłopakami będziesz grał w nogę :–)
~emeryt 29-09-2007 22:40
teraz kazdy sie czepia wszystkiego!trzeba szukac winnego w ludziach co odpowiadaja za dzieci!na początek trzeba zabrac sie za grono pedagogiczne zaczynajac od dyrektorow!a potem szukac dalej!wystarczy wejsc do tej szkoly i zobaczyc co tam sie dzieje w ciagu dnia!
~lula :* 30-09-2007 21:36
Jakie on ma piękne Oczy!!! Normalnie szok!!!
~kierowca gimbusa 30-09-2007 22:06
teraz beda sie czepiac biednego kierowcy ktory wykonal czyjes polecenie!!!a moze to bylo polecenie od dyrekcji szkoły???albo od kogos innego!panie kierowco glowa do gory!
~xxx 4-10-2007 14:17
jakby wasze dzieci nie dojechały na czas do domu to zrobiłaby się afera. Kierowca się zlitował,gdyby dzieci były odpowiednio wychowane i nauczone porządku,szacunku dla starszych to siedziałyby spokojnie w busie a nie rozrabiały i nie ważne że na tyle busa . Najlepiej szukać winnych zjemując z siebie odpowiedzialność za wychowanie dzieci ,

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group