Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 8021
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wykonawca: Termy to nie statek kosmiczny

Środa, 29 maja 2013, 10:38
Aktualizacja: 10:59
Autor: Angela
Jelenia Góra: Wykonawca: Termy to nie statek kosmiczny
Fot. Angela
– Poradzimy sobie ze wszystkim, nie jest to budowa statku kosmicznego – mówił Krzysztof Terka, wiceprezes firmy Castellum, która ma sześć miesięcy na dokończenie budowy Term Cieplickich. Wczoraj (28.05) w Ratuszu odbyło się uroczyste podpisanie umowy.

Przedsiębiorstwo Budowlano Konserwatorskie - Castellum z Wrocławia zostało wyłonione w drodze przetargu z ofertą ok. 22 mln zł brutto. Zwyciężyła po odrzuceniu oferty firmy Prefabrykat, która dała najniższą cenę, ale nie spełniła wymagań formalnych, w tym m.in. nie udowodniła swojego doświadczenia w zakresie prowadzenia podobnych prac.

- Jest to wykonawca jednej z naszych inwestycji, Zespołu Cysterskiego, i mam nadzieję, że dzięki temu, że zajmowali się budynkiem w części sakralnej, to złe moce, które gromadzą się nad termami, zostaną przegonione– mówił Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry. – Umowa podpisywana jest po wielu bojach i firma ma sześć miesięcy na dokończenie tego zadania – dodał i zwrócił się do wykonawcy: Mam nadzieję, że uda się wam nawiązać kontakty z podwykonawcami, którzy już tam pracowali, bo to ważne, by te same osoby kontynuowały prace – dodał Marcin Zawiła.

WKrzysztof Terka, wiceprezes firmy Castellum podkreślał, że firma już realizowała podobne inwestycje m.in. w Wojanowie, Wrocławiu i wielu innych miejscach.

- Zrobimy wszystko, by spełnić państwa oczekiwania, bo wiemy jak ta inwestycja jest dla miasta ważna i jak ciężkie miała koleje losu – mówił Krzysztof Terka. – Jesteśmy firmą budowlaną, dlatego do wykonania prac branżowych zatrudniamy podwykonawców. W pierwszej kolejności będziemy rozmawiali z firmami specjalistycznymi, które rozpoczęły budowę obiektu. Prace budowlane będą wykonywane przez nas we własnym zakresie, a pozostałe zostaną zlecone – dodał Krzysztof Terka.

Od wczoraj firma Castellum przejęła plac budowy Term, w najbliższych dniach zapozna się z zakresem robót i przystąpi do realizacji.

- Nie mieliśmy jeszcze czasu, by dokładnie zapoznać się z zakresem robót, zrobimy inwentaryzację i będziemy wiedzieli co zostało do zrobienia. Myślę, że ze wszystkim sobie poradzimy. Nie jest to budowa statku kosmicznego – dodał Krzysztof Terka, wiceprezes firmy Castellum.

Ostateczny koszt budowy Term Cieplickich będzie znany po zakończeniu robót. Część pieniędzy już miasto wypłaciło firmie, która rozpoczęła budowę , firmie Tiwwal z Warszawy. Zapłacono też pieniądze podwykonawcom, a teraz miasto sądzi się o odzyskanie tych pieniędzy.

- Ogólna kwota nie przekracza pierwotnego budżetu inwestycji – mówi M. Zawiła. Mamy zapewnienia z instytucji finansującej czyli Polskiej Organizacji Turystycznej, że nasz sposób prowadzenia inwestycji jest zatwierdzony i możemy spodziewać się zwrotu części kosztów. Są spory o pewne kwoty, ale jest jeszcze za wcześnie, by o tym mówić – dodał prezydent M. Zawiła.

Pierwotnie szacowany koszt inwestycji to ponad 50 mln zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
432
Nigdy
19%
Rzadko
41%
Czasami
26%
Często
13%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group