Środa, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 7398
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wykazali się fantazją w plastycznych wyobrażeniach o pracy strażaków

Wtorek, 3 stycznia 2012, 8:53
Aktualizacja: 8:54
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Wykazali się fantazją w plastycznych wyobrażeniach o pracy strażaków
Fot. Organizator
Do 14 stycznia w Książnicy Karkonoskiej można podziwiać wyróżnione prace w XIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Dla Dzieci i Młodzieży „Powódź, pożar dniem czy nocą – straż przychodzi ci z pomocą”.

28 grudnia w galerii BWA odbyły się eliminacje powiatowe XIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Dla Dzieci i Młodzieży „Powódź, pożar dniem czy nocą – straż przychodzi ci z pomocą”. Coroczny konkurs organizowany jest przez Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Jeleniej Górze.

Komisja konkursowa po ocenieniu 231 nadesłanych prac przyznała wyróżnienia w pięciu kategoriach wiekowych. W kategorii Przedszkola pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Krawiec z Sosnówki. W kategorii Szkoły Podstawowe, klasy I-III zwyciężyła Natalia Gazdowicz z SP w Sosnówce. W kat. SP klasy IV-VI wygrał Jakub Kosiński z SP w Janowicach Wielkich. Wśród gimnazjalistów pierwsze miejsce za prace zdobyła Aleksandra Rozum uczącą się w Jeżowie Sudeckim. Wśród uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych najpiękniejszy rysunek wykonała Angela Pawłowska.

– Serdecznie zapraszamy do oglądania tej oryginalnej wystawy. Tematyka konkursu cieszy się dużym powodzeniem zarówno u dzieci, jak i młodzieży, a jest to bardzo ważne, gdyż dzięki temu poszerza się świadomość na temat ochrony przed pożarem. Widok prac tym bardziej zachwyca szczególnie strażaków, że przedstawiają fantazyjne wyobrażenia o naszej pracy. Tak więc na rysunkach pojawiają się np. helikoptery podające wodę, czy inne detale, na które miejmy nadzieję w przyszłości będziemy mogli liczyć – powiedział kapitan Andrzej Ciosk, rzecznik straży pożarnej w Jeleniej Górze.

Prace zwycięzców i wyróżnionych zostaną przesłane do Wrocławia, gdzie odbędzie się następny etap konkursu na szczeblu wojewódzkim. Wystawa znajduje się w Galerii Małych Form, na III piętrze Książnicy Karkonoskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group