Czytających: 11909

II liga koszykarek: Wyjazdowy triumf Wichosia w II lidze

Poniedziałek, 11 stycznia 2016, 11:07
Aktualizacja: 11:09
Bardzo dobrze spisały się zawodniczki KS Wichoś w wyjazdowym meczu II ligi kobiet z Maximusem Kąty Wrocławskie. Nasze koszykarki przystąpiły do meczu bez Oli Lorenz, swojej czołowej i najwyższej koszykarki.

Do przerwy gra była bardzo wyrównana (34:31 dla nas). W trzeciej kwarcie nasz zespół zmienił system obrony, co okazało się bardzo szczęśliwym i skutecznym rozwiązaniem. Nastąpiła seria przechwytów, a co za tym idzie szybkich kontrataków. W trzeciej odsłonie nasze koszykarki straciły zaledwie 6 punktów zdobywając aż 17. Gdy w czwartej partii na tablicy pojawił się wynik 61:39, nasi trenerzy dali szansę gry zmienniczkom i wynik nieco spadł. Bardzo dobrze w naszym zespole zagrała Magdalena Dźwilewska, która nie tylko znakomicie rozgrywała, ale również sama zdobywała punkty z niemal każdej pozycji. Swoje wysokie umiejętności potwierdziła Monika Paradowska, która zaliczyła na swoim koncie aż 5 "trójek".

Maximus GOKiS Kąty Wrocławskie - KS Wichoś Jelenia Góra 50:63 (16:14, 15:20, 6:17, 13:12)

Punkty: Monika Paradowska 23, Magda Dżwilewska 22, Natalia Kopiec 6, Sandra Lewkowicz 4, Marta Klementowska 4, Angelika Stefan 2, Marika Kowalczyk 2, Daria Aleksandrowicz, Wiktoria Łozowiecka, Katarzyna Sławińska.

Po meczu trener Eugeniusz Sroka: - Drugoligowe zawody obfitowały w liczne zmiany systemów obron i ataków obu zespołów. Gra mogła się podobać, tym bardziej, że w głównych rolach wystąpiły nasze zawodniczki. Dokonałem ok. 20 różnych zmian, bowiem mam zespół wyrównany, w którym każda zawodniczka może zastąpić swoją koleżankę. Czekamy na powrót do zespołu Oli Lorenz, której nieobecność jest bardzo widoczna. Teraz przed nami mecze z Ekonomem Legnica i zespołami z Poznania i Swarzędza.