Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8540
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Brzeg Dolny: Wygrana IKS–u w Brzegu Dolnym

Poniedziałek, 10 czerwca 2013, 19:21
Aktualizacja: 19:23
Autor: MDvR
Brzeg Dolny: Wygrana IKS–u w Brzegu Dolnym
Fot. użyczone
Drużyna z Jeleniej Góry brała udział w Dolnośląskim Turnieju Siatkówki, który odbył się 8 czerwca w Brzegu Dolnym. W turnieju tym brały udział cztery drużyny z Brzegu Dolnego, Obornik Śląskich, Legnicy oraz Jeleniej Góry. Grano systemem każdy z każdym, po trzy sety i bez względu na wynik. Jelenia Góra wygrała wszystkie swoje mecze po 2:1 zajmując tym samym pierwsze miejsce w turnieju.

Wyniki meczów z udziałem IKS Jelenia Góra:
IKS JG - Oborniki Śląskie 2:1 (25:10, 26:24, 22:25)
IKS JG - MKS Rokita Brzeg Dolny 2:1 (25:20, 25:22, 23:25)
IKS JG - Legnica 2:1 (25:19, 25:21, 23:25)

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. miejsce - IKS Jelenia Góra
2. miejsce - MKS Rokita Brzeg Dolny
3. miejsce - Oborniki Śląskie
4. miejsce - Legnica

- Mecze były zacięte i wyrównane o czym świadczą wyniki w setach. Jednak największy horror dziewczęta przeżyły w drugim secie pierwszego meczu, gdzie w meczu z Obornikami przegrywały już 15:23. Dziewczyny odrobiły jednak straty i wygrały tą partię 26:24. Było to niemal powtórką tego co wydarzyło się podczas "Siatkarskiej Majówki" w meczu z Brzegiem, gdy nasze zawodniczki przegrywały 16:24, doprowadziły do remisu 24:24, ale ostatecznie przegrały 24:26. Duży wpływ na wygrane w meczach miała dużo lepsza zagrywka, gra w polu i coraz bardziej dynamiczny atak, choć trzeba nad nim jeszcze popracować. Podobnie jak nad uniknięciem błędów własnych, które doprowadziły do tego horroru. Jest to tym cenniejsze zwycięstwo, gdyż dzień wcześniej – 7 czerwca dziewczęta zagrały pięciosetowy sparing z KS Jelenia Góra, który wygrały 5:0 w setach 25:10, 25:11, 25:10, 25:20, 25:19. Wygrana ta jest jednocześnie udanym "rewanżem" dziewcząt IKS-u za Siatkarską Majówkę, kiedy to musiały uznać wyższość dziewcząt z Brzegu Dolnego. Miłym akcentem była też wspólna zabawa i gra chłopców z Jeleniej Góry oraz Brzegu Dolnego, którzy w przerwach między meczami wspólnie bawili się na siatkarskich boiskach, czy to odbijając czy też grając przez siatkę.

Po turnieju tym miało mieć miejsce roztrenowanie w zajęciach i zakończenie sezonu, a tym samym wakacje siatkarskie. Jednak miła niespodzianka spotkała IKS w piątek, kiedy to Wałbrzych będący uczestnikiem i triumfatorem Siatkarskiej Majówki, zaprosił Jelenią Górą na turniej do siebie (23 czerwca). Widać zatem jak potrzebne jest promowanie siatkówki wśród dzieci i młodzieży, zarówno w Jeleniej Górze, ale także w innych miejscowościach z pożytkiem dla wszystkich uczestników tych imprez. Wszystkie imprezy które IKS organizuje lub bierze udział są wspierane przez prezydenta Jeleniej Góry, firmę Jelenia Plast oraz rodziców i darczyńców klubu. Dlatego też zapraszamy do udziału w zajęciach organizowanych przez Integracyjny Klub Sportowy Jelenia Góra, o których więcej informacji oraz zdjęcia z już przeprowadzonych imprez, można znaleźć na stronie www.iksjeleniagora.republika.pl – tłumaczy Jerzy Sarna, prezes IKS-u.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
224
Nigdy
21%
Rzadko
41%
Czasami
24%
Często
15%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group