Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 6615
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wygraj olimpiadę DIALOGU. Zgarnij wycieczkę do USA!

Wiadomości: REGION
Sobota, 8 stycznia 2011, 8:54
Aktualizacja: 8:54
Autor: Petr
Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, dla których wirtualny surfing po najróżniejszych portalach, stronach, blogach czy serwisach to „chleb powszedni”, po raz kolejny mogą wziąć udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Internecie DialNet Masters organizowanej przez Telefonię DIALOG S. A.

Podobnie jak to było w latach ubiegłych, także w tym roku młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zyskała szansę udowodnienia, że sprawne posługiwanie się Internetem to jedna z cech charakterystycznych pokolenia dzisiejszych „uczniaków”. Tym razem jednak, gra okazuje się być wyjątkowo warta świeczki, gdyż prócz dyplomów i zaświadczeń będących dowodem owego sprawnego posługiwania się siecią internetową, na olimpijczyków czekają wcale niebagatelne nagrody. W ramach piątej, jubileuszowej edycji olimpiady DialNet Masters sponsorzy imprezy ufundowali bowiem m.in. notebooki oraz iPody dla najlepszych, z kolei dla niekwestionowanych zwycięzców – wycieczkę do USA, a ściślej, do Nowego Jorku i Cape Canaveral na Florydzie.

Jakie jest hasło przewodnie jubileuszowej edycji olimpiady DialNet Masters? – Jej głównym motywem jest „kosmos”. Kosmiczne przestrzenie i Internet mają ze sobą wiele wspólnego, np. nieograniczoność oraz otwartość na nowe, nieznane dotąd możliwości – tłumaczy Robert Banasiak, wiceprezes zarządu Telefonii DIALOG S.A. – Mistrzów Internetu i kosmonautów też łączy bardzo wiele: na pewno kosmiczna wprost inteligencja, wytrwałość w dążeniu do celu i siła charakteru – dodaje.

Ci wszyscy, którzy chcieliby wziąć udział w kosmicznej odsłonie olimpiady informatycznej dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powinni odwiedzić stronę internetową www.dialnetmasters.pl, na której do 31 stycznia 2011 r. trwają zapisy czy to w charakterze uczestników, czy też kibiców – na których również czekają cenne nagrody.

– Dzięki olimpiadzie DialNet Masters zainteresowałem się tematyką sieci komputerowych i telekomunikacyjnych, co przyda mi się w dalszej edukacji. Zyskałem świadomość, że nauka może być ciekawa, a jednocześnie przynosi wymierne korzyści – mówi Mateusz Kowalski, zwycięzca IV edycji DialNet Masters z I Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy.

Z uwagi na fakt, że impreza jest kierowana do placówek oświaty i instytucji naukowych (w 2010 r. została wpisana do raportu dobrych praktyk CSR w Polsce – przyp. red.) uczestniczyć w niej mogą jedynie czteroosobowe zespoły wyłonione przez daną szkołę. Należy również pamiętać, iż w skład każdego z zespołów musi wchodzić (dodatkowo) nauczyciel-opiekun, pełnoprawny uczestnik kilkuetapowych rozgrywek w dwóch kategoriach: gimnazjalnej i pondgimnazjalnej. Więcej na www.dialnetmasters.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~z autu 8-01-2011 22:43
Jeżeli kalectwo zmusza do indywidualnego nauczania w domu, to też jest w "raporcie dobrych praktyk"?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group