Poniedziałek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 8446
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Wyeliminowali podróby z rynku

Środa, 25 marca 2009, 15:55
Aktualizacja: 15:58
Autor: TEJO
REGION: Wyeliminowali podróby z rynku
Fot. ŁOSG
Odzież oraz sportowe obuwie z podrobionymi znakami markowych firm, o wartości ponad 28 000zł ujawnili i zabezpieczyli funkcjonariusze Łużyckiego Oddziału SG.

Pogranicznicy z Lubania podczas poniedziałkowych działań w Zawidowie zatrzymali do kontroli samochód osobowy, którego kierowcą była mieszkanka Sarbinowa. Kobieta podróżowała z trzema mężczyznami – obywatelami Bułgarii.

W trakcie sprawdzenia bagażnika pojazdu funkcjonariusze ujawnili w nim kartony z obuwiem sportowym. Przypuszczenia strażników granicznych, iż jest to towar, który nosi podrobione zastrzeżone znaki towarowe markowych firm okazały się słuszne. Łącznie z pojazdu funkcjonariusze wyjęli 84 pary obuwia o szacunkowej wartości ponad 14 000zł – poinformowała ktp. Joanna Woźniak, rzecznik prasowy ŁOSG.

Z kolei Zgorzelcu również podczas kontroli w ręce strażników granicznych wpadli kolejni obywateli Bułgarii, którzy wieźli podrobioną odzież. Jeden z kontrolowanych cudzoziemców oświadczył, że towar jest jego własnością i został kupiony w Pradze z zamiarem sprzedaży na terenie Słubic. Podróbki o wartości ponad 14 000zł. zostały zabezpieczone w Placówce SG w Zgorzelcu.

W minionym roku łużyccy strażnicy graniczni ujawnili i zabezpieczyli podrobione przedmioty, w tym odzież, obuwie, galanterię odzieżową, elektronarzędzia, sprzęt elektroniczny – telefony komórkowe, kamery, aparaty o wartości ponad 250 000 zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group