Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 9852
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wyciek gazu na Różyckiego, ulica jest zamknięta

Wtorek, 10 lutego 2015, 13:44
Aktualizacja: Środa, 11 lutego 2015, 7:44
Autor: Mea
Jelenia Góra: Wyciek gazu na Różyckiego, ulica jest zamknięta
Fot. Mea
Dzisiaj (10.02) przed godz. 12.00 nastąpił wyciek gazu przy ul. Różyckiego w Jeleniej Górze, w okolicy kwiaciarni. Przybyli na miejsce strażacy stwierdzili, że gaz ulatnia się ze studzienek i w okolicy jest już duże jego stężenie. Dlatego od Al. Jana Pawła II do sklepu „Rondo” trakt został zamknięty.

- Otrzymaliśmy od pracownicy kwiaciarni przy ul. Różyckiego informację, że w okolicy wyczuwalny jest zapach gazu. Po sprawdzeniu odnotowaliśmy jego duże stężenie. Wydobywał się ze studzienek deszczowych. Okazało się, że nastąpiło rozszczelnienie rury, która została już zabezpieczona. Pogotowie gazowe sprawdza jeszcze, czy nie ma w okolicy innych wycieków. Ewakuowanych zostało ok. 70 osób z budynku przy ul. Różyckiego 19 oraz z przyległych do niego pawilonów - poinformował Andrzej Ciosk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Nadal wyłączona jest z ruchu ul. Różyckiego od Alei Jana Pawła II do ul. Ogińskiego. W promieniu ok. 100 metrów od miejsca awarii teren jest ogrodzony i wyłączony z ruchu samochodowego oraz pieszego. W akcji bierze udział trzynastu strażaków z pięciu zastępów straży pożarnej w Jeleniej Górze, a także pogotowie gazowe, pogotowie energetyczne, policja, Miejski Zarząd Dróg i Mostów oraz pracownicy Zarządzania Kryzysowego Miasta Jelenia Góra.

Film Telewizji StrimeoTV

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group