Piątek, 19 lipca
Imieniny: Marcina, Wincentego
Czytających: 10068
Zalogowanych: 68
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra-Włochy: Wycieczka integracyjna do Włoch z TWK

Środa, 28 sierpnia 2013, 10:11
Aktualizacja: 10:24
Autor: org
Jelenia Góra-Włochy: Wycieczka integracyjna do Włoch z TWK
Fot. org
Zarząd Oddziału Terenowego Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem w Jeleniej Górze informuje, że w dniach 10 – 18 września br. organizuje objazdowo–stacjonarną wycieczkę integracyjną do Liguri we Włoszech nad jezioro Garda. Opłata od osoby wynosi 1.600 zł, bo TWK dokłada 300 zł do każdego miejsca. Zostało dziesięć wolnych miejsc, nie tylko dla osób niepełnosprawnych.

Więcej informacji można uzyskać u Grażyny Kozłowskiej, skarbnika TWK (WTZ, ul. Kiepury 44, tel. 64-301-63).

Program:
1 dzień:Wyjazd z Jeleniej Góry w godzinach wieczornych. Przejazd nocny do Włoch przez Czechy i Austrię.
2 dzień: Przyjazd do miejscowości San Zeno di Montagne. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny. Obiadokolacja i nocleg (1).
3 dzień: Po śniadaniu, przejazd wzdłuż zachodniego wybrzeża Jeziora Grada. Przejazd do przepięknie położonej miejscowości Sirmione nad Jeziorem Garda. Zwiedzanie miasta i nadbrzeża oddzielonego od półwyspu fosą, przez którą prowadzi most, dawniej zwodzony. Spacer po twierdzy – dawniej zamku Scaliggieri. Podziwianie z murów twierdzy zapierającej dech w piersiach panoramy miasteczka, turkusowej wody jeziora oraz gór. Zwiedzanie kościołów: San Pietro in Mavino z czasów królów Longobardzkich oraz Santa Maria Maggiore z pocz. XV w. Spacer do wykopalisk oraz muzeum, gdzie można zobaczyć stare rzymskie fragmenty budowli, a w muzeum artefakty z dawnych czasów. Powrót do Arco na obiadokolację i nocleg ( 2 ).
4 dzień: Po śniadaniu rejs statkiem po Jeziorze Garda, wypoczynek oraz degustacja wina w miejscowej winnicy. Obiadokolacja i nocleg ( 3 ).
5 dzień: Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Genui, największego portu we Włoszech - zwiedzanie miasta: Dom Krzysztofa Kolumba – w którym według tradycji spędził swoją młodość Krzysztof Kolumb. Zobaczymy też Porta Soprana - średniowieczną bramę miejska oraz Katedrę San Lorenzo. Przejazd na obiadokolację i nocleg (4) do Savony.
6 dzień: Po śniadaniu przejazd przez nadmorskie miejscowości Cervo, Imperia, San Lorenzo do San Remo - eleganckiego kąpieliska, w którym już od ponad stu lat wypada bywać, obejrzeć słynne kasyno i budzący co roku emocje festiwal piosenki. Powrót na obiadokolację i nocleg (5).
7 dzień: Śniadanie, całodzienny wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja i nocleg (6).
8 dzień: Po śniadaniu, wykwaterowanie i wyjazd w kierunku Polski. Po drodze postój w Pavii – spacer po mieście, zwiedzanie renesansowej katedry – trzeciej co do wielkości katedry we Włoszech, Kryty Most na rzece Ticino, przejazd do Mediolanu – zwiedzanie stolicy regionu Lombardii, która skrywa wiele przepięknych zabytków zarówno świeckich jak i sakralnych, m.in. katedry, La Scala, Zamek Sforzów, Porco Sempiore, Aleja Mody. Nocny przejazd przez Austrię i Niemcy.
9 dzień: Przyjazd do Jeleniej Góry w godzinach przedpołudniowych.

Cena obejmuje: transport autokarem Lux na trasie Jelenia Góra- Włochy – Jelenia Góra, 6 noclegów w hotelach *** pokoje 2-3 os. z łazienkami, 3 noclegi w hotelu San Zeno w miejscowości San Zeno di Montagne, 3 noclegi w hotelu Idea hotel Plus Savona w miejscowości Savona, 6 śniadań, 6 obiadokolacji, opieka pilota pełniącego funkcję przewodnika na trasie, ubezpieczenie KL i NNW (T. Signal Iduna: KL – 10.000 Euro, NNW – 7.000 zł).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Czy często chodzę w góry?

Oddanych
głosów
391
Często
16%
Czasami
23%
Rzadko
18%
Bardzo rzadko
19%
Wcale
23%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Jak Kościół zdobył swój majątek?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Kryminał
Zderzenie przy wylocie na Zgorzelec
 
112
Wypadek na Mickiewicza
 
Ciekawe miejsca
Legendarny listonosz w Karkonoszach!
 
Kultura
Teatry Uliczne – niedziela, wideorelacja
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group