Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5639
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wybudowali świetlicę z remizą strażacką w Kopańcu

Poniedziałek, 22 września 2014, 8:24
Aktualizacja: 8:27
Autor: Mea
Region: Wybudowali świetlicę z remizą strażacką w Kopańcu
Fot. UG Stara Kamienica
Ok. 1 mln zł kosztowała budowa obiektu dwufunkcyjnego, który mieści świetlicę wiejską i siedzibę Ochotniczej Straży Pożarnej w Kopańcu. – Połączyliśmy je ze względów ekonomicznych. Taki sam pomysł sprawdził się już w Starej Kamienicy – mówił Mariusz Marek, zastępca wójta Gminy Stara Kamienica.

Inwestycja została zrealizowana ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Obiekt uroczyście otworzył sołtys wsi Zbigniew Lipiński. Nie zabrakło występów uczniów Szkoły Podstawowej w Kopańcu.

Budynek jest bardzo funkcjonalny. - Na parterze znajduje się kotłownia, garaże i pomieszczenia sanitarne, a na piętrze sala, która pomieści ok. 100 osób, zaplecze kuchenne oraz sanitariaty. Przyznano nam również ok. 100 tys. zł na wyposażenie świetlicy w m.in. stoły, krzesła i sprzęt nagłaśniający. Szukamy jeszcze animatora, który będzie bawił okoliczne dzieci, ale świetlica jest oficjalnie otwarta. Odbyły się już w niej zajęcia nauki tańca m.in. zumby oraz pierwsze spotkanie rady sołeckiej – mówił Mariusz Marek.

Kolejne 100 tys. zł przyznane już z PROW Gmina przeznaczy na doposażenie świetlicy z remizą strażacką wybudowaną w ubiegłym roku w Starej Kamienicy.

- Poprzez takie inwestycje chcemy rozruszać lokalną społeczność. Chcemy, by świetlice stały się miejscem spotkań i ciekawych inicjatyw, a remizy OSP zapewniały bezpieczeństwo – dodał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group