• Czwartek, 17 października 2019
  • Godz. 7:48
  • Imieniny: Małgorzaty, Ignacego, Wiktora, Marity
  • Czytających: 3044
  • Zalogowanych: 5
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wybrano sołtysów

Wiadomości: Podgórzyn
Środa, 20 lutego 2019, 6:08
Aktualizacja: Czwartek, 21 lutego 2019, 6:47
Autor: WAC
Fot. użyczone/UG Podgórzyn
Zakończył się trwający ponad miesiąc maraton wyborczy, podczas którego mieszkańcy wybrali sołtysów wsi z gminy Podgórzyn.

W niemal wszystkich dziesięciu sołectwach w gminie na kolejną kadencję zostali wybrani dotychczasowi sołtysi. Jedynie w Marczycach doszło do zmiany, ale wszystko zostało w rodzinie. Po rezygnacji dotychczasowego gospodarza wsi Zdzisława Ratajskiego, zastąpiła go żona Bogusława Ratajska.

W innych miejscowościach na kolejną kadencję wybrano: Roberta Balcerka – Zachełmie, Annę Respondek – Ścięgny, Ilonę Szmel – Przesieka, Alinę Sobieraj – Staniszów, Józefa Nierodkę – Borowice, Danutę Szymajdę – Podgórzyn, Halinę Kacprzak – Głębock, Beatę Dymek – Miłków i Alinę Nykiel – Sosnówka.

We wszystkich wsiach wybory cieszyły się sporym zainteresowaniem mieszkańców – mówi zastępca wójta gminy Podgórzyn Tomasz Szewczyk. - Najwięcej, bo stu przyszło ich na zebranie w Sosnówce, 92 było w Ścięgnach i 84 w Staniszowie.

Wraz z sołtysami wybrano też członków rad sołeckich.

Twoja reakcja na artykuł?

9
50%
Cieszy
1
6%
Dziwi
2
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
11%
Złości
4
22%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~mieszkaniec 20-02-2019 10:05
przykro mi, że osoba na takim stanowisku jak zastępca wójta nagina rzeczywistość. Niestety w przypadku wsi Miłków, nie było ŻADNEJ ogólnodostępnej informacji o wyborach. Organizator tłumaczył natomiast, że takowa znajdowała się na portalu społecznościowym . Warto zaznaczyć, że starsi mieszkańcy nie mają dostępu do takich mediów. Cała akcja "poskutkowała" spędem samych znajomych i rodziny co przełożyło się na wynik wyborów. Warto także wspomnieć o fakcie, że gdy przedstawiana została wizja przez nowego kandydata to niestety został wybuczany i zakrzyczany. Nic tylko pogratulować organizacji i stosunku władz do mieszkańców. może musi się coś stać, żeby ktoś zareagował. Pozdrawiam serdecznie
~też mieszkaniec 20-02-2019 11:53
do: ~mieszkaniec (10:05)
Mam bardzo podobne zdanie jak przedmówca. Komunikacji między Gminą/sołtysem a zwykłymi (tj. nie rodzina, nie przyjaciele i nie współpracownicy)mieszkańcami praktycznie nie ma. O wyborach dowiedziałem się po fakcie. Podobnie po fakcie dowiedziałem się o tym, że woda z kranu nie nadaje się do picia. Czyli zdaniem Gminy, żeby wziąć udział w wyborach trzeba odwiedzać odpowiednią grupę na FB a żeby nie dostać sracz...i od bakterii w wodzie powinniśmy codziennie sprawdzać komunikaty na stronie Urzędu Gminy. Kto tak postępuje? Naprawdę tak trudno w kluczowych miejscach (np. pod sklepem) powiesić ogłoszenia??
~Gość 20-02-2019 15:03
To jest jedna paranoja jak w gminie Mysłakowice ja się ma znajomości to się ma wszystko. To są takie wybory i to jest. Szczera Prawda
~,,,,, 20-02-2019 15:13
Co w rodzinie to nie zginie
~Ohhjhhh 20-02-2019 20:17
Jak nie było info o wyborach tylko w necie to się chyba do prokuratury nadaje

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group