Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 5921
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Wybory: zmiany w Radzie Powiatu

Środa, 24 października 2018, 6:05
Aktualizacja: Sobota, 10 listopada 2018, 5:14
Autor: WAC
Powiat: Wybory: zmiany w Radzie Powiatu
Fot. WAC
Koalicja Obywatelska zwyciężyła w wyborach do Rady Powiatu Jeleniogórskiego. Ugrupowanie obecnej starosty Anny Konieczyńskiej zdobyło siedem mandatów.

Po pięciu radnych będzie reprezentowało Prawo i Sprawiedliwość oraz Komitet Wyborczy „Razem dla Regionu”. Dwóch przedstawicieli będzie miało Polskie Stronnictwo Ludowe. W gronie 19 radnych powiatowych zabraknie tym razem przedstawicieli Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Taki rozkład sił w nowej Radzie Powiatu wskazuje, że bardzo prawdopodobna jest zmiana na fotelu starosty. Przypomnijmy, że w poprzedniej kadencji przedstawiciele wszystkich klubów, poza Koalicją Obywatelską , które wprowadziły swoich kandydatów do nowej rady, stały w opozycji do Anny Konieczyńskiej i byli w kilku głosowaniach za jej odwołaniem.

W składzie Rady Powiatu doszło do kilku istotnych zmian. Mandatu na nową kadencję nie uzyskali między innymi dwaj dotychczasowi członkowie Zarządu Powiatu: Andrzej Walczak i Paweł Kwiatkowski oraz były starosta Jacek Włodyga. Sztuka ta udała się za to: Krzysztofowi Wiśniewskiemu, Eugeniuszowi Kleście, Leszkowi Supierzowi, Grzegorzowi Truchanowiczowi, Mirosławowi Góreckiemu, Bogdanowi Kamińskiemu, Sławomirowi Celtowi, Annie Konieczyńskiej, Jarosławowi Kotlińskiemu, Bogusławowi Chodakowi, Julianowi Lachowiczowi, Grzegorzowi Rybarczykowi. Nowi twarzami w radzie będą: Artur Smolarek, Anna Ząbik, Maciej Gałęski, Włodzimierz Stoch, Ryszard Głodek, Edyta Kimbort, Wojciech Poczynek.

Dodajmy, że koniecznej liczby głosów, aby zostać wybranymi do Rady Powiatu nie otrzymali byli burmistrzowie: Kowar Bożena Wiśniewska oraz Piechowic Witold Rudolf.

Twoja reakcja na artykuł?

62
57%
Cieszy
0
0%
Hahaha
9
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
3%
Złości
35
32%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (38) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group