Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6203
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wybory w Kole Grodzkim PTTK w Jeleniej Górze

Czwartek, 23 lutego 2017, 7:57
Autor: K–T
Jelenia Góra: Wybory w Kole Grodzkim PTTK w Jeleniej Górze
Fot. Użyczone
Odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo–Wyborcze Koła Grodzkiego (nr. 4) przy Oddziale „Sudety Zachodnie” Polskiego Towarzystwa Turystyczno–Krajoznawczego w Jeleniej Górze. Koło Grodzkie jest, po kole Przewodnickim, drugim co do wielkości. Niestety nie przekłada się to na wielkość prowadzonej działalności. Na zebranie przybyło procentowo niewiele osób.

Ponieważ minęła 4-letnia kadencja, ustępujący zarząd złożył sprawozdanie ze swojej działalności. Najpierw jednak, zgodnie z wymogami regulaminu, wybrano prezydium obrad, na którego przewodniczącego powołano Andrzeja Mateusiaka. Ten przedstawił regulamin zebrania, który przyjęto jednogłośnie . Pozwoliło to na wybór poszczególnych komisji. I tak Komisja Wyborcza przyjęła zgłoszenia kandydatów do nowego zarządu, dokonała sprawdzenia, czy spełniają oni wymogi formalne i przygotowała listy wyborcze.

Po podliczeniu głosów okazało się, że największe poparcie uzyskali: Krzysztof Tęcza, Michał Słodkiewicz, Jan Jabłoński, Maciej Cieślak i Paweł Wojtczak. Do zarządu przeszli pierwsi trzej kandydaci, którzy podzielili między siebie obowiązki wynikające z zarządzania Kołem PTTK. I tak nowym prezesem Koła Grodzkiego (nr. 4) przy Oddziale „Sudety Zachodnie” PTTK w Jeleniej Górze został Krzysztof Tęcza, wiceprezesem Michał Słodkiewicz, a sekretarzem Jan Jabłoński.

Sprawozdanie ustępującego zarządu zostało ocenione pozytywnie i udzielono mu absolutorium.

Podczas zebrania wybrano także delegatów na Zjazd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie”, który zaplanowano na 8 kwietnia. Zgodnie z ordynacją wyborczą wybrano 12 delegatów. To: Maciej Cieślak, Jan Jabłoński, Michał Słodkiewicz, Krzysztof Tęcza, Paweł Wojtczak, Teresa Danowska, Agnieszka Jastrzębska, Hanna Kędziora, Maria Marcinkiewicz, Janusz Milewski, Zofia Pryszczewska i Janusz Turakiewicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group