Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 8859
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Wybieramy wózek spacerowy w 4 krokach

Środa, 5 sierpnia 2020, 14:46
Aktualizacja: Piątek, 7 sierpnia 2020, 22:18
Autor: ts
Polska: Wybieramy wózek spacerowy w 4 krokach
Fot. ts
W życiu każdego rodzica przychodzi taki moment, kiedy musi zmienić wózek głęboki na spacerówkę. Zazwyczaj jest to moment, kiedy dziecko woli siedzieć na spacerze i staję się ono spokojniejsze, gdy może podziwiać otoczenie. Na co zwrócić uwagę wybierając wózek spacerowy? Które funkcje są najbardziej przydatne?

1. Wielkość kół
Jedną z najważniejszych funkcji w wózku pełnią jego koła. Dlatego też przed wyborem odpowiedniego modelu powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie, gdzie nim będziemy jeździć. Osoby mieszkające poza miastem, gdzie występują nieutwardzone nawierzchnie i leśne ścieżki powinny koniecznie szukać modeli z większymi kołami – pompowanymi bądź piankowymi. W przypadku osób mieszkających w mieście, gdzie przeważają betonowe chodniki, dobrze poradzą sobie niewielkie wózki wyposażone w małe, lekkie koła.

2. Waga i rozmiar wózka
Kolejnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę wybierając wózek spacerowy, jest jej waga oraz to, gdzie ją będziemy trzymać. Posiadacze domów nie muszą się zbytnio przejmować wagą wózka. Osoby, które mieszkają w blokach i miałyby codziennie wnosić go wraz z dzieckiem po schodach będą rozglądać się raczej za lekkim i łatwo składającym się modelem.
Wymiary wózka po złożeniu są również istotne. W małym mieszkaniu najlepiej sprawdzą się spacerówki, które po złożeniu zajmują niewiele miejsca.

3. Regulacja wózka
Przed wyborem spacerówki warto zastanowić się, jaki model będzie najodpowiedniejszy dla dziecka. Małe dzieci potrafią szybko zasnąć podczas spaceru, dlatego istotną rzeczą jest możliwość płynnego rozłożenia oparcia. Aby podczas drzemki nie przeszkadzały promienie słoneczne, wózek powinien posiadać obszerną budkę, która doskonale poradzi sobie również podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych, takich jak deszcz czy śnieg. Warto zwrócić uwagę, czy wybrany model posiada regulację podnóżka oraz jakiej długości jest siedzisko.

4. Łatwe składanie
Jedną z pożądanych rzeczy jest możliwość składania wózka jedną ręką. Trzeba przyznać, że funkcja ta jest szczególnie przydatna rodzicom dzieci, które jeszcze nie chodzą. Pośród modeli, które wyjątkowo łatwo i poręcznie się składają są przede wszystkim parasolki, a także spora część tradycyjnych wózków. Jednym z takich wózków jest Maxi-Cosi Nova, który składa się sam – wystarczy nacisnąć odpowiedni guzik, a wózek bez jakiejkolwiek ingerencji ze strony rodzica sam się złoży.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?
• Spora część rodziców doceni w praktyce jeśli wózek spacerowy będzie posiadał obracane siedzisko. Niektóre dzieci uwielbiają obserwować otoczenie podczas spaceru, inne natomiast wolą mieć kontakt z najbliższymi. Możliwość obracania siedziska sprawi, że w każdej chwili będzie można dopasować kierunek do humoru i potrzeb dziecka.
• Każda mama spacerująca z dzieckiem z pewnością doceni duży i łatwo dostępny kosz umieszczony pod wózkiem. Ułatwi on każde zakupy, a przy okazji będzie dodatkowym miejscem na schowanie dziecięcych akcesoriów.
• Warto zwrócić uwagę na łatwość podbijania, czyli na to, jak unoszą się przednie koła pod naciskiem na rączkę, a także jak prowadzi się wózek jedną ręką. Spacer z dzieckiem powinien być przyjemny, nawet, gdy trzeba nieść dziecko na ręce.

Na polskim rynku dostępnych jest wiele modeli spacerówek i ciężko określić, która jest najlepsza. Każdy rodzic powinien samodzielnie podjąć decyzję o tym, jakiego wózka potrzebuje, po przeanalizowaniu swoich i dziecka potrzeb, a także warunków jakie posiada.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
104
Tak
75%
Nie
15%
Było blisko...
10%
 
Głos ulicy
Wielka dziura – wjechałem w nią 2 razy
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
Inne wydarzenia
Przekroczył granice, skandal w Dubaju!
 
Kultura
Ponad Chmurami w Sobieszowie
 
Turystyka
Perełka odzyskuje blask – hotel Sanssouci w Karpaczu
 
Kultura
Sanie rogate – wczoraj i dziś
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group