• Sobota, 25 stycznia 2020
  • Godz. 17:38
  • Imieniny: Elwiry, Miłosza, Pawła
  • Czytających: 5772
  • Zalogowanych: 7
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wybieramy naszego prezydenta, wójtów i burmistrzów

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Niedziela, 5 grudnia 2010, 8:28
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 grudnia 2010, 8:30
Autor: TEJO/Angela
Fot. Angela
O połowę mniejsza frekwencja niż dwa tygodnie temu – tak Maria Świerkowicz, przewodnicząca Obwodowej Komisji Wyborczej nr 19 na Zabobrzu ocenia dzisiejszy udział mieszkańców w drugiej turze wyborów prezydenckich w Jeleniej Górze. PKW podała, że na Dolnym Śląsku o godz. 15 frekwencja wyniosła 18, 51 procent. O godzinie 19 w Jeleniej Górze frekwencja wyniosła 20, 2 procent.

Oprócz Jeleniej Góry, ponowne głosowanie odbywa się w gminach: Jeżów Sudecki, Mysłakowice, oraz w mieście i gminie Kowary. W Piechowicach - wskutek rezygnacji jednego z kandydatów - druga tura odbędzie się za dwa tygodnie.

Lokale wyborcze znajdują się tam, gdzie wyborcy oddawali głos w pierwszej turze, przed dwoma tygodniami. Wciąż obowiązuje cisza wyborcza: zabroniona jest agitacja i promocja kandydatów. Mężowie zaufania poszczególnych sztabów będą obecni przy poszczególnych komisjach podczas liczenia głosów, które nastąpi po godz. 22, po zamknięciu lokali wyborczych.

– Jeśli nie idziemy do wyborów, nie głosujemy, niczym się nie interesujemy i jesteśmy obojętni na wszystko, to nie dziwmy się marazmowi jaki nas otacza. Pójście do wyborów jest obywatelskim obowiązkiem i nic nie usprawiedliwia tych, którzy go nie wypełniają – mówi pan Ryszard.

Zdaniem pana Ryszarda z Zabobrza prezydent, który zostanie dzisiaj wybrany powinien być uczciwy, otwarty na mieszkańców i na nowe rozwiązania. Czym powinien się zająć tuż po objęciu prezydentury? Estetyką w mieście, budową mieszkań i nowych miejsc pracy.

Tadeusz Lewandowski głosował dzisiaj na kandydata kompetentnego, o wysokim poziomie moralnym i o reprezentacyjnym wyglądzie. Wyborca na co dzień pracuje z młodzieżą, dlatego jego zdaniem, najważniejszym zadaniem dla przyszłego prezydenta jest zatrzymanie młodych ludzi w Jeleniej Górze.

Zdaniem 70 – letniego pana Tadeusza z Zabobrza, który w Jeleniej Górze mieszka od wielu lat, prezydent miasta nie powinien być czupurny, powinien umieć się porozumiewać z ludźmi. Do trzech najważniejszych zadań jakie czekają na zwycięzcę drugiej tury wyborów będzie dokończenie budowy obwodnicy, budowa Term Cieplickich oraz stworzenie nowych miejsc pracy.

Pani Anna natomiast liczy, że po wyborach znajdzie nie tylko nowe miejsca pracy, ale i miejsce w żłobku dla swojej córeczki. Wierzy, że wiele się po wyborach w Jeleniej Górze może zmienić. Oddała swój głos na kandydata o uczciwym spojrzeniu, zaangażowanego w życie Jeleniej Góry i zainteresowanego zmianą oblicza miasta.

Mieszkańcy mogą głosować do godziny 22.00. Przez ostatnie dwa tygodnie do pójścia do urn zachęcali zarówno lokalni politycy, ale i sami kandydaci. Na naszym portalu pierwsze relacje ze sztabów jeleniogórskich kandydatów na urząd prezydenta miasta – po godzinie 22.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz

~ 5-12-2010 10:43
teraz to by sie przydaly autobusy ktore by zabieraly wyborcow do komitetow wyborczych bo w taka pogode to nigdzie sie nie chce czlowiekowi z domu ruszac... :)
~bibi 5-12-2010 10:53
Ciekawe na kogo Janku L. głosował, że taki dumny, jak dziecko, które właśnie odebrało dowód osobisty, stoi przy urnie...
~x 5-12-2010 12:58
Nie ma co zwalać, na pogodę. Ta akurat przyjemnie zaskoczyła, jest w miarę ciepło, nie pada i nawet nie wieje. Wiem co mówię, bo ostatnie kilka godzin spędziłem na świeżym powietrzu, szczerze polecam. A co do wyborów, to jeśli ktoś woli siedzieć w domu, niż na nie pójść, to narzekanie na otaczającą go rzeczywistość powinien zacząć od siebie.
~cdd 5-12-2010 13:26
Komisja wyborcza w szkole nr.8, podjazd dla wózków z ubitym śniegiem, osoba z kulą czy też z laską ma kłopoty z podejściem. Dojście do głównego wejścia też pozostawia wiele do życzenia, brak piasku. Zawiodły służby ale które.?
~propozycja 5-12-2010 14:27
zapraszam na niedzielny spacer - do lokalu wyborczego
~:) 5-12-2010 15:25
komisarz wyborczy mówiła na szkoleniach, że nie wolno robić zdjęć wyborcom w lokalu, bo to narusza tajność decyzji o udziale w wyborach, przewodniczący komisji powinni to wiedzieć, skandal?
~ 5-12-2010 16:57
Nie ważne kto głosuje . Ważne kto liczy głosy.
~jelel 5-12-2010 17:11
o jakim obowiązku on mówi??Tutaj nie ma mojego kandydata więc dlaczego mam któregoś uszczęsliwić, bede miał pózniej sam do siebie pretensje że go wybrałem.
~do Piipi 5-12-2010 17:45
No cóż można ci napisać, w to niedzielne popołudnie ? Jesteś pasztetem, więc nie masz co liczyć, że ktoś obok ciebie będzie leżał. Masz też durne komentarze, których "przesłania" sama nie rozumiesz, no i chyba byłaś molestowana w młodości (chociaż nie wiem czy to nadal nie trwa), ponieważ po twoich komentarzach widać, że zostałaś poważnie skrzywdzona. Prawdopodobnie, masz też jesteś w jakimś stopniu ułomna psychicznie i niestety nie chcesz przyjąć od żadnego z Jelonkowiczów pomocy. A szkoda, bo latka lecą, a może udałoby ci się złapać jakiegoś "jelenia". Wnioskuję jednak, że wybierasz samotność. Twój nick, też nie jest przypadkowy. Prawdopodobnie miałaś jakieś przejścia z łaciatym koniem i farbujesz się na rudo. Piipi - przed zbliżającym się mikołajem, chciałbym ci życzyć (mama nadzieję że reszta jelonkowiczów też się przyłączy), dużo dużo pieniędzy na lekarzy, tańszych tabletek od nowego roku, no i żeby ci interenetu nigdy nie odcięli. Bądź dzielna potworze.
~xter 5-12-2010 18:34
Nie będzie może aż tak dosadnie, jak poprzedni post, ale faktem jest, że komentarze tej ... Piipi są po prostu typowym, prostackim spamem na tym portalu. I to praktycznie w każdym wątku i chyba codziennie. Ktoś musi mieć niesamowite kompleksy, a tu sobie "zabłyśnie". Po drugie, na takie puste wpisy trzeba mieć czas, wiec to też o czymś świadczy. Eh ... Szkoda słów ...
~barabarab 5-12-2010 18:46
Dlaczego pod oswiadczeniem Boguslawa Nowaka zablokowane sa komentarze? Jelonka boi sie krytycznych uwag w zwiazku z dzialaniem na zlecenie SM? Nie oceniam czy BN ma racje czy SM ale to ze nikt nie skonsultowal wersji SM z BN bardzo zle swiadczy o Jelonce! Tracicie wielu czytelnikow dzialajac nierzetelnie... Wogole cala ta akcja powinna dokladnie zostac przeanalizowana. Od kiedy SM jest tak szybka i od razu z lawetami podjezdza? To wyglada na polityczne zamowienie a to powinno byc karane. Za publiczne pieniadze jakis polityk gierki uprawia!
~CIEKAWE 5-12-2010 19:00
Tutaj można zobaczyć przykład złamania ciszy wyborczej przez "życzliwego", który w trakcie obowiązywania ciszy wyborczej agituje na kandydata na wójta w Gminie Jeżów Sudecki, obrażając kontrkandydatkę. Cisza wyborcza obowiązuje też w internecie!!! Mam nadzieję, że komisja wyborcza się tym zajmie! http://www.nj24.pl/content/view/9882/139/
~a kto łapie 5-12-2010 19:22
auta z kandydatem OK ?
Tomy M. 5-12-2010 19:27
Do: Piipi Jelonkowa ... obudź się kobieto(?)! Piszesz totalne bzdury, a Twoje seksistowskie komentarze świadczą o problemach w tej sferze. Tak jak pisał kolega powyżej, masz krótkie rude włosy i nosisz się jak chłopak, jesteś typową walczącą feministką, tylko o co wy walczycie? Może o pracę w kopalniach węgla kamiennego jako dołowi górnicy? Niedobrze się robi gdy ktoś na każdy temat wrzuca seksistowskie komentarze, to język nurków z VIP'em w ręku.
~tutek 5-12-2010 19:35
obawiam się, że Wasze zdenerwowanie na Piipi nic tu nie da. W jej kierunku niejednokrotnie już poleciały ostre słowa w wielu miejscach na forach Jelonki, ale osoba o małym, a wręcz zerowym ilorazie inteligencji nie robi sobie z tego zupełnie nic bo tego nie rozumie. Pisanie takich komentarzy pod jej adresem tylko ją nakręca. I nie wiem, która metoda jest lepsza: olać to, czy dalej jej tłumaczyć "niewłaściwą obecność na forum". Z pewnością nie jedna, nie jeden z Was jest posiadaczem CB Radia w samochodzie. Zauważcie, że jest to dokładnie takli sam przypadek: kiedy jakiś półgłówek uwiesi się na radyjku i wydaje z siebie idiotyczne dźwięki niektórzy kierowcy wyzywają go, ubliżają i krytykują, ale bezskutecznie. Owy jegomość jeszcze bardziej debileje. I Piipi jest dokładnie takim samym elementem. Przestańmy więc komentować jej posty. Niech się wyszumi i tak z tego nie zrezygnuje, a my nie potrzebnie tracimy nerwy . No, ale wybór należy do Was. Pozdrawiam wszystkich inteligentnych i całą
~~ 5-12-2010 19:45
Na drugim zdjęciu jest najlepszy kamerzysta w mieście. Wyluzowany zna swój fach. Rzeczy niemożliwe robi od ręki a na cuda trzeba poczekać. Pozdrawiamy 25.12.2009 :).
~romi 5-12-2010 19:52
do ~tutek ,tak już z g..nem jest nie ruszane mniej cuchnie .
Piipi Jelonkowa 5-12-2010 20:07
~OJEJ ! ..martwią się o mnie *FAJNIE ! ..byłam i postawiłam "krzyżyk",ale umiem pisac Widziałam "męża zaufania" WIADOMO ..Wybory ! ~Pa.*piipi
~ 5-12-2010 20:27
ta cala piipi jelonkowa poprawna 1 czy socjolog to jedna ta sama osoba!!!jest to byly radny GRZEGORZ NIEDZWIECKI ktory teraz mieszka w niemczech. Kojarzycie goscia?
~+++gosc 5-12-2010 21:06
Dlaczego właściciele Jelonki pozwalają na chamskie wypowiedzi????
~w13 5-12-2010 21:46
kazdy wyborca moze nie glosowac i ma do tego prawo to tez swiadomy wybór i prawo..ktorego nie mozna krytykowac /pewnie kazdy mysli ze ci ktorzy by poszli zaglosowali by na niego a to przeciez nieprawda...
Piipi Jelonkowa 5-12-2010 22:50
.czasem warto ukucnąc i zrobic zdjęcie z perspektywy żaby,aby uzyskac bardziej nietypowe ujęcie ! ~Fajna fotka nr.7 .. taka "tejowa"
~ 9-12-2010 12:40
ad.~ Piipi Jelonkowa. Masz talent i ponadnormatywne IQ. DOLNOŚLĄZAK.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group