Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 8364
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: “Wszystko przez judasza” w Gołębiewskim

Środa, 15 lipca 2015, 8:18
Aktualizacja: 8:20
Autor: Manu
Karpacz: “Wszystko przez judasza” w Gołębiewskim
Fot. Archiwum Teatru Palladium
22 sierpnia (w sobotę) o godz. 20.00 na scenie teatralnej Hotelu Gołębiewski w Karpaczu zaprezentowany zostanie gościnny spektakl “Wszystko przez judasza” Andrzeja Ballo w reż. Stefana Friedmanna i Piotra Szwedesa w wykonaniu Teatru Palladium z Warszawy, z udziałem Katarzyny Cichopek, Anny Korcz, Macieja Damięckiego i Piotra Szwedesa. Pomysłodawcą i koordynatorem wydarzenia jest firma EMY.

“Wszystko przez judasza” to czarna komedia z cyklu lekkich produkcji warszawskiego Teatru Palladium, traktująca o ludzkich słabościach.

Autorem sztuki jest Andrzej Ballo - poeta, członek Związku Literatów Polskich, autor pięciu zbiorów poetyckich, scenarzysta i autor sztuk teatralnych (współpracuje m.in. z Andrzejem Saramonowiczem, Piotrem Szwedesem, Agnieszką Wielgosz). Jest także autorem tekstów piosenek (pisał m.in. dla Michała Wiśniewskiego, Macieja Łyszkiewicza i Bartka Zdanowicza), tekstów kabaretowych, opowiadań, felietonów itp.

Bohaterowie spektaklu – dwie mieszkające po sąsiedzku małżeńskie pary – diametralnie się od siebie różnią. Ułożonym i bogatym wykładowcom akademickim - Karolowi (Maciej Damięcki) i Hannie (Anna Korcz) - przychodzi dzielić piętro ze zwariowanymi aktorami - Piotrem (w tej roli Piotr Szwedes) i Adą (postać tę gra Katarzyna Cichopek). I jedni, i drudzy muszą się zmierzyć z otaczającymi ich zewsząd pokusami.

Sztuka Andrzeja Ballo jest wdzięcznym bawidełkiem, swego rodzaju anatomią ludzkich słabości. Jest to rzecz o zdradzie i chciwości, wścibstwie i zazdrości. Walka o pieniądze całkowicie zaprzątnie jej bohaterów. W spektaklu widz znajdzie sporo nieoczekiwanych sekwencji i powiązań, a przedstawiona intryga będzie miała zaskakującą puentę. Autor spektaklu, który – zdaniem krytyków kulturalnych – ma na koncie całkiem udane teksty, twierdzi, że sztuką “Wszystko przez judasza” nie ma zamiaru zmieniać świata, chce jedynie trochę zmienić rzeczywistość.

Rezerwacja telefoniczna: 533-509-857, e-mail: scenateatralna@gmail.com, sprzedaż online - kupbilecik: http://www.kupbilecik.pl/impreza-7116-wszystko.przez.judasza.karpacz.html lub biletyna: https://biletyna.pl/event/Wszystko-przez-Judasza-Hotel-Golebiewski-Karpacz-e22516.html.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group