Czwartek, 30 marca
Imieniny: Amelii, Leonarda
Czytających: 3960
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wszystko o palmiarni

Wtorek, 14 grudnia 2021, 6:03
Autor: Mateusz Mykytyszyn/Zamek Książ
Wałbrzych: Wszystko o palmiarni
Fot. Użyczone/Zamek Książ
„Palmiarnia. Roślinna podróż przez kontynenty” to najnowsza książka wydana przez Zamek Książ w Wałbrzychu.
O wałbrzyskiej Palmiarni mówi się, ze jest to „‚najpiękniejszy bukiet dla księżnej Daisy”. Kim była księżna i dlaczego wnętrza Palmiarni przepełnione są miłością, a bogata roślinność wewnątrz czyni ją tak wyjątkową? Odpowiedzi na te pytania znajdują się wewnątrz albumu.

Ta książka to podróż w czasie i przez kontynenty. To selekcja najciekawszych, najbardziej oryginalnych i najważniejszych gatunków roślin, które rosną w Palmiarni w Wałbrzychu i które można pielęgnować także w swoich wnętrzach.

Rośliny to nie tylko trend z Instagrama, ale także forma spędzania czasu, która może zamienić się w pasje. Dzięki publikacji Zamku Książ każdy może stworzyć u siebie domową dżunglę prosto z Wałbrzycha. Z albumu dowiadujemy się, jak pielęgnować rośliny. Ile wody i światła potrzebują. Jaka ziemia będzie najodpowiedniejsza. Każda roślina zaprezentowana w książce rośnie w wałbrzyskiej Palmiarni i taką samą można pielęgnować we własnych wnętrzach.

W książce przedstawiono także filozofię sztuki bonsai. W Palmiarni można odkryć dziesiątki drzewek bonsai, a dodatkowo poznać historię tej formy tworzenia i na przykładzie wybranych gatunków zapoznać się z tą dziedziną sztuki dla cierpliwych.

Album poza wiedzą botaniczną, to także wyjątkowe fotografie, wykonane specjalnie na potrzeby najnowszej publikacji. Nie zabrakło także wątku dotyczącego zwierząt żyjących w wałbrzyskim zimowym ogrodzie.

To nie tylko kompendium wiedzy o roślinach, to także wyjątkowa pamiątka z Wałbrzycha i album wypełniony najciekawszymi kadrami prosto z wnętrz tropikalnej Palmiarni.

Twoja reakcja na artykuł?

10
77%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
15%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
123
Tak, to odpowiedzialna praca
16%
Dostają trochę za dużo
19%
Dostają o wiele za dużo
33%
To oburzające ile zarabiają
33%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group