Czwartek, 23 marca
Imieniny: Feliksa, Pelagii
Czytających: 8382
Zalogowanych: 23
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Wszystko, co musisz wiedzieć o AC

Poniedziałek, 30 września 2019, 11:49
Aktualizacja: Wtorek, 1 października 2019, 15:02
Autor: TS
Polska: Wszystko, co musisz wiedzieć o AC
Fot. TS
Ubezpieczenie AC jest w Polsce nieobowiązkowe, ale mimo wszystko jego popularność z roku na rok jest coraz większa. Kierowcy chętnie wykupują tego typu polisę, licząc na dodatkową ochronę. W tym tekście opowiemy Ci o ubezpieczeniu AC oraz o tym, dlaczego warto zdecydować się na ten produkt.

AC - czy tego potrzebujesz?
Na pewno wiesz, że tradycyjne ubezpieczenie OC działa na zasadzie wypłaty zadośćuczynienia osobie, która w wyniku wypadku lub kolizji z Twoim pojazdem została poszkodowana. W przypadku AC sytuacja jest jednak odwrotna. Jeśli to Ty będziesz ofiarą i doznasz uszczerbku na zdrowiu lub Twój samochód zostanie uszkodzony, otrzymasz środki ze swojej polisy. Co ważne, AC chroni nie zarówno Ciebie, jak i samochód.

Jaki jest zakres ubezpieczenia AC?
- Ochrona samochodu przed finansowymi skutkami kolizji, aktu wandalizmu lub zdarzeń losowych (powódź, pożar, huragan, grad, lawina, trzęsienie ziemi).
- Odszkodowanie w przypadku kradzieży samochodu.
- Inne sytuacje wymienione w umowie (zniszczenie fotelików dziecięcych, uszkodzenie prawa jazdy lub dowodu rejestracyjnego, zniszczenie lub zgubienie kluczyków/sterownika pojazdu i wiele innych).

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie AC?
Przede wszystkim dlatego, że możesz liczyć na odszkodowanie nawet wtedy, gdy sprawca zdarzenia nie zostanie ustalony lub ucieknie. AC przydaje się również w momencie, gdy Twój samochód zostanie skradziony. W Polsce wykrywalność tego typu przestępstw jest bardzo niska, co z kolei daje Ci marne szanse na odzyskanie pojazdu. Gdy staniesz się ofiarą takiego zdarzenia, możesz przynajmniej liczyć na odszkodowania w wysokości ustalonej przy podpisywaniu umowy. Jeśli interesuje Cię ubezpieczenie auta - więcej w serwisie https://najtaniejuagenta.pl/ubezpieczenie-samochodu/.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze AC?
Pamiętaj, że wybór odpowiednio skonstruowanej polisy jest bardzo ważny. To, jakie warunki wynegocjujesz na samym początku, będzie miało wpływ na jakość polisy oraz zakres jej działania. Najważniejsze rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę to:
zakres ochrony - zadbaj o to, by polisa chroniła Cię w jak największej liczbie sytuacji
dodatkowe możliwości - wybieraj oferty z maksymalnym pakietem Assistance, ubezpieczeniem NNW, polisą na szyby oraz możliwością naprawy pojazdu w ASO oryginalnymi częściami zamiennymi)
przejrzystość - Ogólne Warunki Ubezpieczenia powinny być jasno opisane
dostęp - najlepiej będzie, jeśli zdecydujesz się na nowoczesnego ubezpieczyciela, który pozwoli Ci zawrzeć umowę przez Internet. Zaoszczędzisz dzięki temu dużo czasu
cena - przed zawarciem umowy skorzystaj z rankingu ubezpieczeń

Podsumowanie
Jak widzisz, polisa AC jest niezwykle przydatnym produktem, który gwarantuje dodatkową ochronę i w zestawieniu z OC daje Ci naprawdę porządną "tarczę". Pamiętaj jednak, żeby nie decydować się na byle jaką ofertę i wybierać tylko te, które są w pełni dostosowane do Twoich potrzeb. W innym wypadku możesz zostać na lodzie w sytuacji kryzysowej i nie uzyskać oczekiwanego odszkodowania.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
761
maksymalnie 150
82%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
1%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group