Niedziela, 24 stycznia
Imieniny: Franciszka, Rafała
Czytających: 4733
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wszystkiego najlepszego naszym paniom!

Czwartek, 8 marca 2012, 12:12
Aktualizacja: Piątek, 9 marca 2012, 7:56
Autor: Es
JELENIA GÓRA: Wszystkiego najlepszego naszym paniom!
Fot. RED
Dla jednych przeżytek epoki, dla drugich – okazja, aby okazać szacunek, wdzięczność i sympatię przedstawicielkom płci pięknej. Dziś przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet.

Minęły czasy, kiedy temu wydarzaniu nadawano rangę pompatycznego święta połączonego z “akademiami na cześć”, obowiązkowymi życzeniami i prezentami w postaci goździków i deficytownych towarów. Rzut oka na historię Międzynarodowego Dnia Kobiet wskazuje na Stany Zjednoczone Ameryki Północnej jako jego kolebkę. Wówczas to – na fali żądań równouprawnienia i dopuszczenia pań do czynnego prawa wyborczego – 8 marca 1908 roku zorganizowano burzliwe manifestacje.

Święto mocno zakorzeniło się wśród ceremonii właściwych ustrojowi socjalistycznemu. Zresztą w Polsce obchodzono ten dzień po raz pierwszy dopiero po drugiej wojnie światowej. Po transformacjach z 1989 roku Międzynarodowy Dzień Kobiet stracił uprzednią rangę, ale nie został zapomniany. W sposób mniej oficjalny, bez pompy panowie pamiętają o paniach kupując im najczęściej tulipany w miejsce “oklepanych” goździków. To okazja do przypomnienia o należnej codziennie kobiecie godności, jakże często zapominanej i poniżanej we współczesnym pędzie ku postępowi za wszelką cenę.

W Jeleniej Górze w poprzednich latach – z racji dnia kobiet – nie brakowało na ulicach sprzedawców kwiatów, tulipanów głównie. W tym roku jest ich wyjątkowo mało, przynajmniej w centrum miasta. Większy ruch panuje w kwiaciarniach.

Korzystając z okazji wszystkim Paniom, naszym Czytelniczkom, życzymy samych radości!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group