Czwartek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 9634
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wszędzie nie posprzątamy – mówi Michał Kasztelan

Środa, 3 grudnia 2008, 10:03
Aktualizacja: 10:04
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Wszędzie nie posprzątamy – mówi Michał Kasztelan
Fot. Angela
Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej nie zapewni czystości w każdym zakątku Jeleniej Góry. – Odzwyczajcie się od tego stereotypu i sami zacznijcie sprzątać – prosi mieszkańców prezes firmy.

– Naszym zadaniem jest posprzątanie 97 tysięcy 101 metrów kwadratowych powierzchni miasta zimą i około 27 tys. latem – mówi Michał Kasztelan. – To mamy zlecone, a resztę ktoś musi posprzątać. Są przecież właściciele obiektów, zarządcy i administratorzy – dodaje prezes Kasztelan.

W jeleniogórzanach pokutuje wciąż stereotyp, że winne każdemu bałaganowi jest MPGK, a to nieprawda. – Często ludzie sami brudzą a potem piszą komentarze z pretensjami, że to nasza wina. To niesprawiedliwe – zaznacza nasz rozmówca. Tak było przy ul. Staszica, gdzie mieszkańcy zrobili sobie wysypisko śmieci, choć są tam tylko kosze na tzw. PET-y i szkło. MPGK to posprzątało, choć nie musiało.

– Skwer przy ul. 1 Maja i Klonowica nie należy do miasta i nie jest naszym obowiązkiem jego posprzątanie – podkreśla prezes Kasztelan. – Traktem śródmiejskim kilka razy dziennie przechodzi pracownik, który zbiera nieczystości. Ale są miejsca, gdzie nie jest w stanie tego robić. – W bramach w okolicy Handlówki i przy zejściu do DODN młodzież urządziła sobie palarnię. Trzeba by było sprzątać po nich co 45 minut. Na to nas nie stać – mówi Michał Kasztelan. Może by tak uczulić uczniów na czystość i szkodliwość palenia tytoniu?

Jak podkreśla prezes, trudno jest utrzymać porządek, jeśli notorycznie niszczone są kosze na śmieci. – W ciągu tygodnia straciliśmy osiem sztuk. Statystycznie: jeden dziennie. Nie mamy środków na tak częstą wymianę kubłów – usłyszeliśmy.

Wniosek nasuwa się jeden: w mieście będzie brudno, póki sami mieszkańcy nie zadbają o porządek wokół siebie. Niestety, choć obowiązuje regulamin dotyczący czystości, niewiele osób go respektuje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
959
Jest nowy
6%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
 
Aktualności
Zaklęcie rozświetliło choinkę
 
Aktualności
Huczne otwarcie lodowiska
 
Aktualności
Choinka koło Ratusza już świeci
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group