Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 7142
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wszawica w jeleniogórskich placówkach oświaty

Środa, 18 lutego 2015, 7:41
Aktualizacja: 11:57
Autor: Mea
Jelenia Góra: Wszawica w jeleniogórskich placówkach oświaty
Fot. Archiwum
– W szkołach i przedszkolach są wszy, a mało kto o tym mówi – alarmują rodzice. Powiatowa Stacja Sanitarno–Epidemiologiczna informuje, że bez zgody rodzica pielęgniarka nie może dziecku przejrzeć włosów.

Wszawica występuje najczęściej w przedszkolach i szkołach. Kiedyś była uznana za chorobę zakaźną. W szkołach pielęgniarka sprawdzała dzieciom włosy i jeśli wykryła wszy, informowała o tym rodziców. Jednak przepisy zmieniły się. Teraz pielęgniarka w szkole nie może publicznie i w obecności osób trzecich oraz bez zgody rodzica sprawdzić głowę dziecku.

Wielu rodziców boi się poinformować dyrekcję placówki o tym, że dziecko ma wszy, by nie było dyskryminowane czy wyśmiewane. A przecież zarazić się wszawicą może każdy w różnych sytuacjach np. podczas zabawy na podwórku, na basenie, czy jadąc autobusem.

Jak informuje jeleniogórski sanepid, rodzice dzwonią w takiej sprawie właśnie do sanepidu, który ma niestety związane ręce. Przekazuje jedynie informację dyrekcji placówki oraz instrukcję postępowania w takich przypadkach, a ta ma obowiązek poinformować wszystkich rodziców o problemie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (69)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1045
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group