Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 5255
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wspólnymi siłami przeciw nielegalnym crossom

Poniedziałek, 14 października 2013, 16:33
Aktualizacja: 16:37
Autor: 112
Jeleniogórscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami KPN, Straży Leśnej i Miejskiej prowadzili wczoraj (13.10.) akcję skierowaną przeciwko szalejącym quadami i motocyklami po lasach i górskich szlakach.

Policjanci Wydziału Prewencji KMP w Jeleniej Górze wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Karpaczu oraz strażnikami z KPN i strażnikami leśnymi z Kowar przez kilka godzin prowadzili w niedzielę działania skierowane przeciwko kierującym quadami i motocyklami crossowymi na terenie powiatu jeleniogórskiego – między innymi w Dziwiszowie, Karpnikach, Janowicach Wielkich. Tego dnia ukarali mandatami dwóch kierujących pojazdami za nielegalny wjazd do lasu, a jednego za jazdę bez uprawnień, dokumentów oraz ubezpieczenia.

W Dziwiszowie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej dwóch obywateli Belgii, którzy wcześniej nie zatrzymali się w lesie. Zostali ukarani mandatami po 500 zł za nielegalny wjazd do lasu. Chwilę później zatrzymali 18-letniego kierującego motocyklem crossowym, który poruszał się tym pojazdem nie posiadając wymaganych uprawnień, ubezpieczenia i dowodu rejestracyjnego. Został on ukarany mandatem w wysokości 600 zł oraz o sytuacji powiadomiono fundusz gwarancyjny.

- Wspólne działania leśników i mundurowych mają nie tylko zapobiec niszczeniu przyrody, ale też sprawić, że spacerowicze będą czuli się bezpieczniej i nie będą narzekali na hałasy - mówi podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (58) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group