Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 3991
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wspólnie przy granicy

Piątek, 22 kwietnia 2022, 12:18
Aktualizacja: 12:19
Autor: 112
Region: Wspólnie przy granicy
Fot. Archiwum Policji
Transgraniczne ćwiczenia odbyły się 20 i 21 kwietnia na terenach leśnych, przez które przechodzi granica polsko-czeska, w kompleksie leśnym pomiędzy Harrachovem, a Szklarską Porębą, a dotyczyły poszukiwania osób zaginionych. Są to tereny, w których łatwo stracić orientację i się zagubić.

W ćwiczeniach uczestniczyli jeleniogórscy policjanci, policjanci z ościennych powiatów, policjanci z Liberca, ratownicy GOPR, strażnicy KPN oraz strażnicy leśni. Na miejscu obecny był zastępca komendanta wojewódzkiego we Wrocławiu insp. Paweł Barski, a dowódcą był komendant miejski policji w Jeleniej Górze insp. Leszek Zagórski.

Policja w Libercu przyjęła zgłoszenie o zaginięciu trzech kobiet, które wyszły z domu w Harrachovie na wycieczkę i nie było z nimi żadnego kontaktu. W tzw. międzyczasie policjanci czescy uzyskali informację, że kobiety przekroczyły granicę polsko-czeską i udały się w kierunku Szklarskiej Poręby.

W ćwiczeniach udział wzięli jeleniogórscy policjanci, policjanci z ościennych powiatów, w tym Policyjna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z KPP Lwówek Śląski wraz z psem tropiącym, policjanci z Liberca, ratownicy GOPR, strażnicy leśni oraz strażnicy KPN.

Ćwiczenia te mają na celu doskonalenie współpracy policji polskiej i czeskiej na pograniczu w przypadku poszukiwania osób zaginionych w terenach niezurbanizowanych, doskonalenie postępowania wszystkich służb w przypadku wystąpienia sytuacji o zagrożeniu życia i zdrowia, sprawdzenie realności przyjętych procedur działania na tę okoliczność, przygotowanie służb ratowniczych do działania w warunkach zbliżonych do rzeczywistych, sprawdzenia systemów łączności oraz udoskonalenie współdziałania, obiegu informacji, umiejętności elastycznego kierowania siłami i środkami oraz podejmowania trafnych decyzji przez służbę dyżurną oraz przełożonych różnych szczebli zarządzania.

Twoja reakcja na artykuł?

9
60%
Cieszy
1
7%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
5
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
74
Tak
77%
Nie
14%
Było blisko...
9%
 
Głos ulicy
Wielka dziura – wjechałem w nią 2 razy
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
Inne wydarzenia
Przekroczył granice, skandal w Dubaju!
 
Kultura
Ponad Churami w Sobieszowie
 
Turystyka
Perełka odzyskuje blask – hotel Sanssouci w Karpaczu
 
Kultura
Sanie rogate – wczoraj i dziś
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group