Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 8075
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Współczesne i dawne kolędy oraz pastorałki w uroczym wykonaniu przedszkolaków

Czwartek, 17 stycznia 2013, 13:09
Aktualizacja: Piątek, 18 stycznia 2013, 9:34
Autor: Angela
Jelenia Góra: Współczesne i dawne kolędy oraz pastorałki w uroczym wykonaniu przedszkolaków
Fot. Angela
Wszystkie miejskie jeleniogórskie przedszkola zaprezentowały się dzisiaj (17 stycznia) na Przeglądzie Kolęd i Pastorałek po raz szósty zorganizowanym w Miejskim Przedszkolu nr 4. – Cieszy mnie, że co roku dzieci wraz z nauczycielkami przychodzą z nowymi pastorałkami oraz tymi dawnymi, „odkurzonymi” – mówiła Violetta Pyrzanowska, dyrektor Przedszkola nr 4 w Jeleniej Górze.

Piękny koncert rozpoczęły przedszkolaczki z Miejskiego Integracyjnego Przedszkola nr 14, przygotowane przez Karolinę Kubiak i Aleksandrę Bukiewicz, po których z repertuarem „Aniołkowych kolęd” wystąpiły czterolatki z „Okrąglaczka” (MP nr 27) pod opieką Agata Guzewicz. Przepięknymi strojami zachwycały pięciolatki z Miejskiego Przedszkola nr 11 im. Krasnala Hałabały” przybyłe z Ewą Śnieżek i Iwoną Pasek.

„A wczoraj z wieczora” oraz „Pastuszek bosy” zaśpiewały pięciolatki z „Dwójeczki” przygotowane przez Małgorzatę Wasilewską i Katarzynę Maślak. Nie zabrakło też przedszkolaków z „Trzynastki”, przygotowanych przez Elżbietę Kulig i Emilię Paczkowską z repertuarem „Zostań Boziu mym braciszkiem” oraz tradycyjną kolędą „Przybieżeli do Betlejem”.

Ogromne, zasłużone brawa otrzymały pięcio- i sześciolatki z Przedszkola nr 10, które zachwyciły przepięknymi strojami, głosami oraz przygotowanym układem tanecznym, wykonanym podczas piosenki „Nie miały aniołki choinki”, które przygotowały Beata Kopa i Ewa Flak.

Maluchy z Kubusia Puchatka (MP nr 19), przygotowane przez Małgorzatę Byszkowską z niezwykłym przejęciem zaśpiewały „Pastuszek bosy” i „Gore gwiazda Jezusowi”, a koncert zakończyły przedszkolaki z
Przedszkola nr 4, przygotowane przez Agnieszkę Stolarską, która czuwała też nad oprawą muzyczną całego przeglądu oraz Joannę Skoczek, która wraz z aniołkiem „Olą” poprowadziła imprezę. Na koniec mali artyści odebrali dyplomy i nagrody.

- Przegląd Kolęd i Pastorałek zapoczątkowała poprzednia dyrektor Katarzyna Stec i jest przez nas kontynuowany, bo dzieci chętnie się do tego włączają i przygotowują. Jest to bardzo wdzięczny temat realizowany w formie prezentacji, a nie rywalizacji. Dlatego co roku nagradzamy wszystkie dzieci – mówiła Violetta Pyrzanowska, dyrektor Przedszkola nr 4 w Jeleniej Górze.

Dla maluchów nie zabrakło słodkiego poczęstunku, a dla przybyłych gości magicznych aniołków, wykonanych własnoręcznie przez jedną z nauczycielek przedszkola.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1116
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group