Wtorek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 7570
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Współczesne i dawne kolędy oraz pastorałki w uroczym wykonaniu przedszkolaków

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 17 stycznia 2013, 13:09
Aktualizacja: Piątek, 18 stycznia 2013, 9:34
Autor: Angela
Fot. Angela
Wszystkie miejskie jeleniogórskie przedszkola zaprezentowały się dzisiaj (17 stycznia) na Przeglądzie Kolęd i Pastorałek po raz szósty zorganizowanym w Miejskim Przedszkolu nr 4. – Cieszy mnie, że co roku dzieci wraz z nauczycielkami przychodzą z nowymi pastorałkami oraz tymi dawnymi, „odkurzonymi” – mówiła Violetta Pyrzanowska, dyrektor Przedszkola nr 4 w Jeleniej Górze.

Piękny koncert rozpoczęły przedszkolaczki z Miejskiego Integracyjnego Przedszkola nr 14, przygotowane przez Karolinę Kubiak i Aleksandrę Bukiewicz, po których z repertuarem „Aniołkowych kolęd” wystąpiły czterolatki z „Okrąglaczka” (MP nr 27) pod opieką Agata Guzewicz. Przepięknymi strojami zachwycały pięciolatki z Miejskiego Przedszkola nr 11 im. Krasnala Hałabały” przybyłe z Ewą Śnieżek i Iwoną Pasek.

„A wczoraj z wieczora” oraz „Pastuszek bosy” zaśpiewały pięciolatki z „Dwójeczki” przygotowane przez Małgorzatę Wasilewską i Katarzynę Maślak. Nie zabrakło też przedszkolaków z „Trzynastki”, przygotowanych przez Elżbietę Kulig i Emilię Paczkowską z repertuarem „Zostań Boziu mym braciszkiem” oraz tradycyjną kolędą „Przybieżeli do Betlejem”.

Ogromne, zasłużone brawa otrzymały pięcio- i sześciolatki z Przedszkola nr 10, które zachwyciły przepięknymi strojami, głosami oraz przygotowanym układem tanecznym, wykonanym podczas piosenki „Nie miały aniołki choinki”, które przygotowały Beata Kopa i Ewa Flak.

Maluchy z Kubusia Puchatka (MP nr 19), przygotowane przez Małgorzatę Byszkowską z niezwykłym przejęciem zaśpiewały „Pastuszek bosy” i „Gore gwiazda Jezusowi”, a koncert zakończyły przedszkolaki z
Przedszkola nr 4, przygotowane przez Agnieszkę Stolarską, która czuwała też nad oprawą muzyczną całego przeglądu oraz Joannę Skoczek, która wraz z aniołkiem „Olą” poprowadziła imprezę. Na koniec mali artyści odebrali dyplomy i nagrody.

- Przegląd Kolęd i Pastorałek zapoczątkowała poprzednia dyrektor Katarzyna Stec i jest przez nas kontynuowany, bo dzieci chętnie się do tego włączają i przygotowują. Jest to bardzo wdzięczny temat realizowany w formie prezentacji, a nie rywalizacji. Dlatego co roku nagradzamy wszystkie dzieci – mówiła Violetta Pyrzanowska, dyrektor Przedszkola nr 4 w Jeleniej Górze.

Dla maluchów nie zabrakło słodkiego poczęstunku, a dla przybyłych gości magicznych aniołków, wykonanych własnoręcznie przez jedną z nauczycielek przedszkola.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~jool 17-01-2013 16:28
Dzieciaki są fajne, wszystko robią z taką szczerą pasją. Chociaż ja nie przepadam, jak miałczą na scenie, ale niech tam.
CН.W.D.P. 17-01-2013 18:29
CIEKAWE, CZY DZIECI ŚWIADKÓW JEHOWY TEŻ ŚPIEWAJĄ KOLĘDY ORAZ PASTORAŁKI DAWNE I WSPÓŁCZESNE...??
chello 17-01-2013 20:32
chwdp> zaczynasz pisać jak vikusia... udzieliło ci się?
~ 17-01-2013 21:09
Dzieci z miejskich przedszkoli...tylko!!! Miejskie przedszkola organizują imprezy tylko dla dzieci z przedszkoli miejskich. To jest dyskryminacja dzieci z naszego miasta, czyli dzieci miejskich, uczęszcających do przedszkoli niepublicznych.
~urszula 18-01-2013 6:31
Ludzie czemu tak marudzicie, super że ktoś coś zorganizował, dzieciaczki się dobrze bawiły, po co dorabiać terorię spiskową dziejów
~do 21;09 18-01-2013 9:05
to dyskryminacja tylko przedszkola niepubliczne nic nie zorganizują dla innych bo oni tylko kasę licza to dlaczego państwowe mają organizować dowiedz się i dopiero pisz
~ 18-01-2013 11:00
dyskryminacja? a niepubliczne przedszkola co organizuja i zapraszaja miejskie przedszkola? tam liczy się tylko kasa, chętnie gdzies pójda ale sami juz nic nie zorganizuja. Jeszcze może ktoś napisze ze to dyskryminacja dzieci które do przedszkoli nie uczeszczają...?
CН.W.D.P. 18-01-2013 12:15
MAŁY ROZUMKU, NIE POTRAFISZ DOSTRZEC RÓŻNIC MIĘDZY MOIMI WPISAMI, A Vikusi?? ŻENADA...
~mama:) 18-01-2013 12:36
Gratulacje za pomysł i brawa dla pięknie występujących dzieci oraz dla nauczycieli za przygotowanie do tego :) Szkoda tylko, że Pani redaktor zapomniała przyjść na czas o wszystkie dzieci zaprezentować. Wstyd Pani Angeliko :(
~Szok 18-01-2013 14:46
Drodzy moi po co te ujadanie. Najważniejsze, że komuś chciało zorganizować się ten przegląd, innym przygotować dzieci a dzieciom wielkie brawa za odwagę i piękny występ. Z niektórych was piszących wypływa po prostu zazdrość! Nie potraficie uszanować i pogratulować tym najmłodszym. Brawa kochane dzieciaczki !!!
~wieslaw 1 19-01-2013 13:27
Najlepiej wypadło pp nr 13 reszte to druga liga a te prywatne to wogle badziew oni tylko to zarabiania kasy duzo i nic z siebie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group