Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 6297
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wsparcie dla pogorzelców

Poniedziałek, 8 lutego 2021, 13:49
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wsparcie dla pogorzelców
Fot. Przemek Kaczałko
Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Jeleniej Góry podjęto uchwałę, która pozwoli na wsparcie pogorzelców z gminy Dobromierz kwotą 10 tys. zł. Dzisiaj (8.02) na wspólnej konferencji prasowej włodarze obu gmin apelowali do innych samorządoców o podobne wsparcie.
Rada Miejska Jeleniej Góry przyjęła uchwałę dot. pomocy dla pogorzelców w gminie Dobromierz i z takim apelem chcielibyśmy się zwrócić do innych samorządowców - powiedział na wstępie Jerzy Łużniak, prezydent miasta.
Dziękuję za tę uchwałę - szczególnie radnym Rady Miejskiej Jeleniej Góry. Sytuacja jest specyficzna, ponieważ jednym z pogorzelców jest nasz kolega - Mariusz Foryś, wójt gminy Mściwojów oraz sąsiadująca rodzina z tego budynku. Gorąco apeluję o wsparcie do samorządowców - dodał Jerzy Ulbin, wójt gminy Dobromierz, który zwrócił się z apelem do 107 sygnatariuszy porozumienia Sudety 2030.

Włodarz Dobromierza mówił, że koszt odbudowy to ok. 800 tys. zł, a w ramach zrzutki publicznej zebrano 130 tys. zł. Ponadto kilkadziesiąt tysięcy ma trafić z ubezpieczenia, więc potrzeby są bardzo duże.

Mariusz Foryś jest wójtem gminy Mściwojów z powiatu jaworskiego, ale mieszka w Czernicy w gminie Dobromierz, której jestem wójtem - tłumaczył samorządowiec.

Do pożaru doszło w grudniu 2020 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

2
11%
Cieszy
2
11%
Hahaha
1
6%
Nudzi
2
11%
Smuci
4
22%
Złości
7
39%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
365
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group