Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 3001
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wspaniały piknik (z przesłaniem) na Orlim

Poniedziałek, 23 maja 2016, 8:13
Aktualizacja: 8:23
Autor: SM
Jelenia Góra: Wspaniały piknik (z przesłaniem) na Orlim
Fot. Użyczone/Archiwum Organizatora
PSIA KOŚĆ! Posprzątaj po swoim psie – takim zawołaniem rozpoczął się piknik rodzinny na Osiedlu Orle w Cieplicach, zorganizowany w sobotę (21.05) przez Spółdzielnię Mieszkaniową Ostoja.

- Chcieliśmy, aby to był wyjątkowy dzień dla całych rodzin – mówi Jan Gabryś, prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Ostoja. - Niebawem Dzień Matki, wkrótce potem Dzień Dziecka, a w czerwcu Dzień Taty. Jest zatem co świętować. Bardzo cieszy nas nie tylko wyśmienita pogoda, ale przede wszystkim spora frekwencja uczestników dzisiejszego pikniku – dodał.

Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji zarówno dla małych jak i dużych. Animatorzy w „psiakowych” kostiumach prowadzili zabawy, konkursy z nagrodami i tańce. Chętne dzieci miały pomalowane twarze. Nie zabrakło też balonowych figurek i wielkiego dmuchanego placu zabaw.

- Mam już dwie nagrody, a zaraz kolejny konkurs. Może zdobędę trzecią - mówi 7-letnia Ewa.
Założeniem organizatorów było obdarować w tym dniu każde dziecko drobnym upominkiem oraz poczęstunkiem w postaci lizaka, waty cukrowej i porcji popcornu.

Zgodnie z tematem przewodnim imprezy, tego dnia nie mogło zabraknąć zarówno pluszowych jak i prawdziwych psów. Został bowiem rozstrzygnięty konkurs na najmniejszą i największą psią maskotkę ogłoszony na plakacie promującym festyn. Ponadto Karkonoski Klub Owczarka Niemieckiego przygotował pokaz tresury, który wzbudzał niemałe emocje wśród uczestników zabawy.

Przed szeroką publicznością swoje talenty zaprezentowały także dzieci i młodzież z Zespołu Szkoły Podstawowej nr 15 i Gimnazjum nr 5 w Jeleniej Górze. Nie zabrakło piosenek w wykonaniu Heleny Korczyckiej, pokazu Zumby, przygotowanego pod okiem Katarzyny Starzyńskiej i pokazu gimnastyki artystycznej podopiecznych Doroty Skowron.

W związku z tym, że na osiedlu prężnie działa ognisko TKKF Orle, jego członkowie również przygotowali na ten dzień wiele atrakcji sportowych.

Imprezę wsparły służby mundurowe: Policja z Komisarzem Lwem na czele, Straż Miejska z miasteczkiem ruchu drogowego oraz Straż Pożarna, która zaprezentowała jeden z najnowszych wozów z regionie.
Nad zdrowiem uczestników pikniku czuwał ratownik medyczny z Divemed, który również chętnie pokazywał dzieciom wnętrze karetki.

Podczas imprezy humory z pewnością dopisywały wszystkim. Pozostaje jednak mieć nadzieję, że poza dobrą zabawą jej uczestnicy zapamiętają także to, że po swoich pupilach ZAWSZE należy posprzątać, zgodnie z hasłem przewodnim tegorocznego pikniku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group