Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 8069
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Wsi spokojna, wsi skanalizowana!

Niedziela, 21 lutego 2010, 8:26
Aktualizacja: 8:27
Autor: Ania
REGION: Wsi spokojna, wsi skanalizowana!
Fot. ...
Wicemarszałek województwa dolnośląskiego Stanisław Longawa gościł w Urzędzie Gminy w Marciszowie. Jego wizyta była związana z popisaniem umów w ramach dotacji z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Działanie to nosi nazwę „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej”.

Dofinansowane gminy dzięki dotacji wykonają prace, polegające na poprawie gospodarki wodno – ściekowej, tworzenia systemu zbiórki, segregacji lub wywozu odpadów komunalnych oraz wytwarzania lub dystrybucji energii ze źródeł odnawialnych.

Z powiatu jeleniogórskiego dofinansowanie otrzymały Gminy Jeżów Sudecki, Janowice Wielkie, Podgórzyn i Karpacz. W Jeżowie Sudeckim dzięki dotacji 75% kwoty ponad 3mln 400 tys. zł zostanie wybudowana sieć kanalizacyjna wraz z przyłączami. W Komarnie, wsi na terenie Gminy Janowice Wielkie powstaną zaś wodociągi. Inwestycja wyniesie około 4 mln zł.

Samorządowcy z Podgórzyna postanowili skanalizować Przesiekę, a w Karpaczu rozbudują stację uzdatniania wody i zmodernizują ujęcie wody „Majówka”. Dofinansowanie otrzymał również Świdnik w Gminie Marciszów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
69
Coraz lepiej
26%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
32%
Nie najlepiej
19%
Wciąż fatalnie
23%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group