Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 3201
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/region: Wróżby i lanie wosku pod policyjnym nadzorem

Sobota, 24 listopada 2012, 7:00
Aktualizacja: 7:01
Autor: Angela
Od wczoraj (23 listopada) do 1 grudnia 2012 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wspólnie z policjantami prewencji przeprowadzą w regionie jeleniogórskim działania pod kryptonimem „Andrzejki”. Na czym będą one polegały?

- Zarówno kierowcy, piesi, jak i rowerzyści muszą liczyć się z licznymi kontrolami drogowymi – mówi podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy KMP w Jeleniej Górze. - Policjanci sprawdzą stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów, opony, a także czy kierowcy i pasażerowie stosują się do obowiązku zapinania podczas jazdy pasów bezpieczeństwa. Będą dyscyplinować kierowców, którzy podczas jazdy rozmawiają przez telefony komórkowe – wylicza rzecznik policji.

Szczególną uwagę zwrócą jednak na kierujących, na tzw. „podwójnym gazie”. Warto zatem pamiętać, że kierowanie w stanie nietrzeźwości lub podobnie działającego środka jest przestępstwem, za które grozi do dwóch lat więzienia.
- Policjanci zapowiadają surowe kary, dla tych uczestników ruchu drogowego, którzy nie będą stosować się do obowiązujących przepisów w tym zakresie – ostrzega podinsp. Edyta Bagrowska i dodaje: Konieczność prowadzenia takich działań wynika z analizy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, która jednoznacznie wskazuje na wzrost zagrożenia w tych dniach ze strony osób będących pod wpływem alkoholu lub środków podobnie działających, szczególnie w trakcie powrotów z popularnych „andrzejek”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group