Poniedziałek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 9215
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wrocławska firma przygotuje projekt i obliczy koszty przebudowy stadionu

Czwartek, 10 lutego 2011, 9:33
Aktualizacja: 9:34
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Wrocławska firma przygotuje projekt i obliczy koszty przebudowy stadionu
Fot. Angela
Jedenastu przedsiębiorców zgłosiło się do przetargu dotyczącego przygotowania projektu i kosztorysu przebudowy stadionu przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze na centrum pobytowe Euro 2012. Dokumentację przygotuje firma z Wrocławia, która złożyła ofertę z najniższą ceną 89 tys. zł..

Biuro Obsługi Budownictwa Mariusz Fabianowski z Wrocławia to firma, która przygotuje zarówno projekt, jak i kosztorys całej inwestycji. Przedsiębiorca zdobył maksymalną liczbę punktów w jedynym kryterium, jakim była cena. Poza nim do przetargu przystąpiły firmy z Warszawy, Szczecina, Szczecinka, Zielonej Góry, Lubina i Jeleniej Góry. Najdroższa oferta opiewała na kwotę niemal 559 tys. zł.

Z powodu braków formalnych odrzucono dwie oferty. Pierwsza z nich to firma Biuro Projektowo – Inżynierskie REDAN ze Szczecina, która nie udokumentowała opracowania dokumentacji projektowej budowy lub przebudowy płyty boiska o nawierzchni trawiastej, o powierzchni co najmniej 7000 m 2, która uzyskałaby decyzję pozwolenia na budowę.

Druga wykluczona firma, ERMS PLUS Kamila Karłowska ze Szczecinka natomiast nie wykazała aktualnych zaświadczeń Urzędu Skarbowego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności w wysokości co najmniej stu tys. zł. Wykonanie dokumentacji projektowej wymagane jest do 31 marca br. Na uzyskanie pozwoleń wykonawca będzie miał czas do końca maja br.

Kolejnym krokiem w postępie inwestycji będzie przetarg na samą realizację, co nastąpi nie wcześniej niż z końcem maja. Obecnie miasto złożyło kilka wniosków do różnych źródeł, w tym unijnych, o dofinansowanie tego przedsięwzięcia. Ile pieniędzy i skąd uda się Jeleniej Górze pozyskać, nie wiadomo.

Najważniejszym przebudowanym elementem według szczegółowo określonych wytycznych będzie płyta boiska. W ramach prac wymienione zostanie też oświetlenie, przeprowadzona będzie modernizacja bieżni lekkoatletycznej. Całkowitej przebudowie ulegną również trybuny przy głównym boisku z miejscami siedzącymi dla 4500 widzów. Planowana jest także przebudowa ogrodzenie boiska i remont drogi i chodników. Gruntownie przebudowany zostanie również budynek główny hali sportowo-widowiskowej, gdzie powstaną nowoczesne szatnie, natryski i sanitariaty.

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
870
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group