Sobota, 18 września
Imieniny: Ireny, Józefa, Stanisława
Czytających: 5457
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wrócili po 30 latach na scenę

Wtorek, 28 lutego 2017, 11:06
Aktualizacja: 11:14
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wrócili po 30 latach na scenę
Fot. Przemek Kaczałko
W Sali Novej Jeleniogórskiego Centrum Kultury w sobotni wieczór (26.02) zgromadziła się liczna grupa fanów, przyjaciół i znajomych lokalnych muzyków, którzy po 30 latach postanowili reaktywować zespół ReGReS.

Zespół muzyczny ReGReS powstał w 1981 roku w Jeleniej Górze w składzie: Dariusz Klimaszewski – gitara (założyciel zespołu), Jarosław Łukomski – perkusja i Waldemar Bińczyk – gitara basowa. Następnie funkcjonował w różnych konfiguracjach osobowych.

W 1983 roku zespół opuścił basista Ryszard Krupa, jego miejsce zajął Cezary Byrski. Od początku swojej działalności zespół był zorientowany na tworzenie i granie muzyki hard-rockowej. Pierwsze publiczne koncerty zespół zagrał na scenach byłego woj. jeleniogórskiego, a następnie związał się występami z zespołami z Wrocławia: Easy Rider, CDN, Solid body (Koncerty Jelenia Góra i Wrocław). W 1982 roku ReGReS wystąpił jako jedyny zespół z Dolnego Śląska na festiwalu Kart-Rock w Jeleniej Górze, gdzie zagrał z takimi zespołami, jak: Perfekt, Maanam, Republika, Lombard czy TSA.

W latach 81-84 z powodzeniem zagrał w Polsce ok. 200-koncertów. Zespół zawiesił swoją działalność w drugiej połowie 1984 roku po tym jak nie doszła do skutku trasa koncertowa po Niemczech (zablokowana przez ówczesne władze PRL). Przebojami zespołu w tamtym czasie były utwory: Czerwony Kapturek, Śrubki, Karawana, Pociąg do e-S. Niestety z tamtego okresu nie zostały zachowane żadne zarejestrowane na nośnikach audio-video materiały.

W połowie 2014 r. zespół ReGReS został reaktywowany przez jego założyciela Dariusza Klimaszewskiego jako ReGReS-group. Obecny skład zespołu to: Dariusz Klimaszewski – gitara, Dawid Jędrzejczyk – gitara, wokal, Tomasz Klimczak – perkusja, Justyna Jewula – gitara basowa i Małgorzata Rostoczyńska - wokal (laureatka konkursu do opolskich debiutów). Sobotni koncert w Sali Novej Jeleniogórskiego Centrum Kultury był pierwszym oficjalnym występem przed publicznością po powrocie na scenę, a plany kapela ma ambitne. – Każdy w tym zespole przejawia miłość do muzyki rockowej. Pracujemy w tym składzie już 1,5 roku, ale liczymy, że ta reaktywacja będzie tym, czego nasi słuchacze od nas oczekują – powiedział Dariusz Klimaszewski.

- Mamy już nagraną jedną EP-kę z pięcioma utworami i dwa single, natomiast w planach jest nagranie całej płyty (12 utworów), a do tego trasa koncertowa w Polsce – przyznał założyciel zespołu. - W tym roku na pewno zagramy w Sosnowcu, Międzyzdrojach, Świnoujściu, mamy też zaproszenie na zlot motocyklistów w Karpaczu – wymienił lider ReGRes-group. - Gramy muzykę rockową między hard rockiem a heavy metalem i w tym kierunku na pewno będziemy szli – dodał D. Klimaszewski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group