Kotlina Jeleniogórska: Wracają do formy

Sobota, 28 października 2006, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 28 października 2006, 23:35
Autor: Łukasz Stawski
Lotnik Jeżów Sudecki w XIV kolejce ligi okręgowej pokonał u siebie Gryfa Gryfów Śląski 5:1 (2:0).

Pierwsza połowa spotkania przebiegała pod dyktando jeżowian. Już w 10 min. kibice zgromadzeni na stadionie przy ulicy Sportowej mieli powody do radości. Kondraciuk zagrał piłkę do młodziutkiego Martysiewicza, a ten bez problemu z odległości dwóch metrów pokonał Króla.

Ten sam zawodnik w 35 min. podwyższył rezultat na 2:0. Piłka po dośrodkowaniu wpadła pod jego nogi, a młodzieżowiec Lotnika dopełnił tylko formalności. Taki wynik utrzymał się do przerwy.

Druga część spotkania rozpoczęła się wyśmienicie dla Jeżowa. W 47 min. w polu karnym najwyżej do piłki wyskoczył Kowiel i było 3:0. Chwilę później Rafiński odegrał futbolówkę do Lisa, który za długo przetrzymując piłkę dał się ograć obrońcom Gryfa.

Dziesięć minut później Martysiewicz naciskany przez gryfowskich obrońców, przytomnie odegrał piłkę do Marciniaka. Doświadczony pomocnik jeżowian wpakował piłkę do siatki. Kilka sekund później Kondraciuk zagrał do Zielińskiego, jednak bramkarz z Gryfowa z trudem obronił silny strzał jeżowianina. Dokładnie w 73 min. było już 5:0 dla Lotników. Dzięki nieporadności defensywy Gryfowa, Marciniak pogrążył rywali. W 80 min. gryfowianie przeprowadzili pierwszą groźną akcję, która notabene zakończyła się zdobyciem przez nich bramki. W zamieszaniu podbramkowym Wójcikowski wykorzystując chwilę nieuwagi obrońców Jeżowa, pokonał lekkim strzałem Rausa. Do końca spotkania piłkarze Lotnika przetrzymywali piłkę, broniąc korzystnego dla nich rezultatu. Lotnik rozgromił na własnym terenie z Gryfa 5:1.

<b>Lotnik Jeżów Sudecki – Gryf Gryfów Śląski 5:1 (2:0)</b>
1:0 Martysiewicz 10 min.
2:0 Martysiewicz 35 min.
3:0 Kowiel 47 min.
4:0 Marciniak 57 min.
5:0 Marciniak 73 min.
5:1 Wójcikowski 80 min.