Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7404
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wpadła pod auto z własnej winy

Piątek, 20 listopada 2009, 19:58
Aktualizacja: 19:59
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Wpadła pod auto z własnej winy
Fot. Angela
Przy ulicy Bacewicz pod koła samochodu marki Renault weszła 73–latka, która w ciemnym ubraniu przechodziła przez nieoświetloną ulicę około 30 metrów od przejścia dla pieszych.

Poszkodowana może mówić o wyjątkowym szczęściu. Kobieta mimo że wpadła pod koła samochodu, nie odniosła żadnych obrażeń. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe i policję. Po przebadaniu pieszej lekarz stwierdził, że nie jest jej potrzebna żadna pomoc lekarska. Policjanci stwierdzili, że całkowitą winę za całe zdarzenie ponosi piesza.

– Została ukarana mandatem karnym. Na szczęście kierująca jechała dość wolno, ponieważ chwilę wcześniej włączała się do ruchu wyjeżdżając z bocznej ulicy i tylko dzięki temu nie doszło do tragedii – mówi sierż. Robert Cygan z drogówki.

Policjanci przypominają, że w okresie jesienno-zimowym, kiedy szarówka pojawiać się będzie coraz szybciej, piesi przechodząc przez ulice powinni zachować szczególną ostrożność. – Należy nosić jasne ubrania lub jakieś elementy odblaskowe na wierzchniej odzieży i przede wszystkim korzystać tylko i wyłącznie z oznakowanych przejść dla pieszych – apeluje policja.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group