Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 7311
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Wpadka amatorów nielegalnego „dymka” i lewego spirytusu

Środa, 11 marca 2009, 10:24
Aktualizacja: 10:24
Autor: TEJO
REGION: Wpadka amatorów nielegalnego „dymka” i lewego spirytusu
Fot. ŁOSG
Dziesięć i pół tysiąca złotych warte są papierosy z przemytu oraz alkohol nielegalnego pochodzenia zabezpieczone przez funkcjonariuszy Łużyckiego Oddziału Straży Granicznej.

Przemytnik papierosów, obywatel Niemiec, wpadł podczas wspólnej kontroli patrolu ŁOSG i niemieckiej policji. Funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli 500 paczek papierosów bez znaków skarbowych akcyzy o szacunkowej wartości 4000zł. Ujawnione papierosy zostały zabezpieczone przez niemieckie służby celne – poinformowała kpt. Joanna Woźniak, oficer prasowy Łużyckiego Oddziału Straży Granicznej.

Alkohol z nielegalnego źródła (19 litrów) pogranicznicy z Lubawki zabezpieczyli podczas działań w Legnicy w mieszkaniu jednego z mieszkańców miasta. Było tam także ponad 700 paczek papierosów z ukraińskimi i rosyjskimi znakami akcyzy skarbowej. Mężczyzna przyznał, iż ujawniony towar jest jego własnością. Łączna wartość zabezpieczonego towaru wyniosła ponad 6500 zł.

W miejscowości Przesieczany zgorzeleccy strażnicy graniczni zatrzymali obywatela Boliwii, który nielegalnie przebywał na terytorium naszego kraju – nie posiadał wymaganych przepisami prawa dokumentów. Sąd zdecydował, że mężczyzna trafi do Ośrodka dla Cudzoziemców w Krośnie Odrzańskim, w celu wydalenia z Polski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group