Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 3067
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: WORD w Jeleniej Górze jest zagrożony

Piątek, 15 listopada 2019, 15:34
Aktualizacja: Sobota, 16 listopada 2019, 14:46
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: WORD w Jeleniej Górze jest zagrożony
Fot. Przemek Kaczałko
Z naszych informacji wynika, że władze województwa dolnośląskiego przymierzają się do reorganizacji sieci Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego. Może na tym ucierpieć Jelenia Góra...

Niewiele po tym, jak politycy Zjednoczonej Prawicy zapowiadali deglomerację (przeniesienie siedzib niektórych urzędów do mniejszych ośrodków), koalicja Bezpartyjnych Samorządowców oraz Prawa i Sprawiedliwości, może postąpić w Sejmiku wręcz odwrotnie - odbierając byłym miastom wojewódzkim samodzielne jednostki. Zdaniem naszych rozmówców, sytuacja o tyle dziwna, że jeleniogórski WORD jest wzorowo funkcjonującym na Dolnym Śląsku.

O potwierdzenie zamiarów poprosiliśmy przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego.

Zgodnie z art. 116 ustawy Prawo o ruchu drogowym kompetencje w zakresie tworzenia wojewódzkiego ośrodka ruchu drogowego należą do sejmiku województwa, który tworzy ośrodek, po uzgodnieniu z ministrem właściwym do spraw transportu - podkreśla Michał Nowakowski, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego.
Zarząd Województwa Dolnośląskiego rozważa możliwość scalenia wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego, w związku z czym wystąpiono do Ministra Infrastruktury z prośbą o pozytywne zaopiniowanie planu scalenia wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego funkcjonujących na terenie województwa dolnośląskiego. Podjęcie działań w tym zakresie ma na celu w szczególności racjonalizację wykorzystania zasobów ludzkich i majątkowych, poprawę efektywności działania jednostki i koordynacji zadań z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, zwiększenie możliwości inwestycyjnych, a także podniesienie komfortu osób przystępujących do egzaminów - wyjaśnia rzecznik.

Decyzję w tej sprawie podejmie Sejmik Dolnośląski. W przypadku uzyskania dla tego pomysłu większości wśród wojewódzkich radnych, jeleniogórski WORD stanie się filią.

Do tematu wrócimy!

Twoja reakcja na artykuł?

30
32%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
4%
Nudzi
3
3%
Smuci
37
39%
Złości
20
21%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (52) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group