Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8017
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/REGION: WORD powiększa majątek

Poniedziałek, 4 stycznia 2010, 8:06
Aktualizacja: Wtorek, 5 stycznia 2010, 9:06
Autor: Angela
JELENIA GÓRA/REGION: WORD powiększa majątek
Fot. rylit
Większa powierzchnia sali szkoleniowej i wykładowej oraz poczekalni dla zdających egzamin na prawo jazdy – takie możliwości Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego da pozyskany w ostatnim czasie budynek od Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei. Obecnie ośrodek zajmie się oceną obecnego stanu i szacowaniem kosztów remontu budynku, który zacznie funkcjonować w połowie 2010 roku.

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego podpisał akt notarialny, na mocy którego przejął budynek po Dolnośląskiej Służbie Dróg i Kolei po zmianie jej siedziby i struktury organizacyjnej. Nieodpłatnie jeleniogórskiego WORD- owi przekazał go marszałek dolnośląski, pod którego budynek podlegał.

Obecnie WORD już szacuje koszty modernizacji i remontu budynku, w którym wiele jest do zrobienia. W pierwszej kolejności wymaga on bowiem całkowitej wymiany dachu oraz drewnianych schodów.
– Koszty remonty nie będą małe, ale dzięki temu przeniesiemy egzaminatorów i pracowników technicznych do pomieszczeń w tym budynku – mówi Robert Tarsa, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze.

Obecne warunki ich pracy nie są zbyt komfortowe. Egzaminatorzy muszą przebywać po kilkanaście osób w jednym pokoju, ale dotychczas nie było okazję, by tę sytuację zmienić. – Pomieszczenia uzyskane po egzaminatorach przeznaczymy natomiast na powiększenie sali szkoleniowej i wykładowej. Planujemy też powiększyć niewielki obecnie korytarz, który jest punktem oczekiwań na egzamin. Wybijemy ścianę do sąsiedniego pomieszczenia, dzięki czemu powierzchnia tej poczekalni będzie znacznie większa.

Remont nowo pozyskanego budynku ma się rozpocząć na dniach. Jeszcze w styczniu mają się zakończyć prace dotyczące oceny stanu technicznego m.in. instalacji, dachu, okien czy podłóg itp. Na wiosnę rozpocznie się wymiana dachu, a całość remontu nowego budynku ma się zakończyć do połowy roku.
Po tym okresie prace modernizacyjne przeniosą się do obecnej siedziby WORD – u, gdzie powiększone zostaną sala wykładowa, szkoleniowa i korytarz.

To nie wszystkie zmiany jakie mają się pojawić w jeleniogórskim WORD- zie.
Po wejściu w życie projektu zmiany ustawy o prawie w ruchu drogowym Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego planuje otworzyć filię w Bolesławcu. Taką możliwość dawałby mu wówczas zapis o możliwości tworzenia ośrodków zamiejscowych w miastach prezydenckich. Filia miałby się pojawić na terenie dawnej, a obecnie nieużytkowanej bazy PKS – u. Koszt budowy filii w całości ma być finansowany przez WORD.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1288
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group