Piątek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 6707
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

WORD powiększa majątek

Wiadomości: JELENIA GÓRA/REGION
Poniedziałek, 4 stycznia 2010, 8:06
Aktualizacja: Wtorek, 5 stycznia 2010, 9:06
Autor: Angela
Fot. rylit
Większa powierzchnia sali szkoleniowej i wykładowej oraz poczekalni dla zdających egzamin na prawo jazdy – takie możliwości Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego da pozyskany w ostatnim czasie budynek od Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei. Obecnie ośrodek zajmie się oceną obecnego stanu i szacowaniem kosztów remontu budynku, który zacznie funkcjonować w połowie 2010 roku.

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego podpisał akt notarialny, na mocy którego przejął budynek po Dolnośląskiej Służbie Dróg i Kolei po zmianie jej siedziby i struktury organizacyjnej. Nieodpłatnie jeleniogórskiego WORD- owi przekazał go marszałek dolnośląski, pod którego budynek podlegał.

Obecnie WORD już szacuje koszty modernizacji i remontu budynku, w którym wiele jest do zrobienia. W pierwszej kolejności wymaga on bowiem całkowitej wymiany dachu oraz drewnianych schodów.
– Koszty remonty nie będą małe, ale dzięki temu przeniesiemy egzaminatorów i pracowników technicznych do pomieszczeń w tym budynku – mówi Robert Tarsa, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze.

Obecne warunki ich pracy nie są zbyt komfortowe. Egzaminatorzy muszą przebywać po kilkanaście osób w jednym pokoju, ale dotychczas nie było okazję, by tę sytuację zmienić. – Pomieszczenia uzyskane po egzaminatorach przeznaczymy natomiast na powiększenie sali szkoleniowej i wykładowej. Planujemy też powiększyć niewielki obecnie korytarz, który jest punktem oczekiwań na egzamin. Wybijemy ścianę do sąsiedniego pomieszczenia, dzięki czemu powierzchnia tej poczekalni będzie znacznie większa.

Remont nowo pozyskanego budynku ma się rozpocząć na dniach. Jeszcze w styczniu mają się zakończyć prace dotyczące oceny stanu technicznego m.in. instalacji, dachu, okien czy podłóg itp. Na wiosnę rozpocznie się wymiana dachu, a całość remontu nowego budynku ma się zakończyć do połowy roku.
Po tym okresie prace modernizacyjne przeniosą się do obecnej siedziby WORD – u, gdzie powiększone zostaną sala wykładowa, szkoleniowa i korytarz.

To nie wszystkie zmiany jakie mają się pojawić w jeleniogórskim WORD- zie.
Po wejściu w życie projektu zmiany ustawy o prawie w ruchu drogowym Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego planuje otworzyć filię w Bolesławcu. Taką możliwość dawałby mu wówczas zapis o możliwości tworzenia ośrodków zamiejscowych w miastach prezydenckich. Filia miałby się pojawić na terenie dawnej, a obecnie nieużytkowanej bazy PKS – u. Koszt budowy filii w całości ma być finansowany przez WORD.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~Zdający 4-01-2010 8:19
A żeby na to wszystko zarobić będzie trzeba oblewać kursantów częściej niż teraz więc zdawalność na ten rok spadnie oj spadnie.
~ 4-01-2010 8:30
Dlazego mi nikt nie przekazuje budynków nie odpłatnie? Dlaczego też nikt mi nie umorzy długów, tak jak szpitalom?
~ 4-01-2010 8:50
jak pojdziesz porzadnie przygotowany to nikt cie nie obleje
~niezdajacy przez przypadek 4-01-2010 10:05
proponuje zeby w ogole cale cieplice przejeli i zeby co 50 kursant zdal... zdaje juz 5x i nic!!!!!!! proponuje do tego podniesc im pensje bo szary czlowiek zarobia 5 tys w 5 miesiecy a nie miesiac i krocej.... a tak poza tym tak wielka inwestycja zwroci sie na pierwszych 99999999 kursantach heheh
~ 4-01-2010 10:53
ale wy jesteście żałośni, każdy mówi ze na pewno spadnie zdawalność, że będą więcej oblewać, ale ikt nie spojrzy na samego siebie, jak jeździ, czy w ogóle powinien mieć prawo jazdy, bo sądząc po ilości wypadków, stłuczek i po tym że nawet nie można przejść na pasach spokojnie nie każdy nadaje się na kierowcę. powinno się to jeszcze chyba weryfikować po egzaminie, na przykład co 5 lat.
~ 4-01-2010 11:18
W Anglii zdaje 70% kandydatów na kierowcę! U nas 27%. I to jest śmierdząca sprawa. W Anglii ginie w wypadkach mniej ludzi niż w Polsce. U
~Kilka uwag do WORD 4-01-2010 11:38
W Polsce egzamin na prawo jazdy zdaje 27% kandydatów. W Anglii 70%. Za to w Anglii jest mniej wypadków drogowych niz w Polsce! I nad tym powinni się zastanawiać ustanawiający coraz bardziej rygorystyczne warunki na zdanie egzaminu. Każdy z nas ma prawo podejrzewać różne przyczyny tego stanu rzeczy. Jedną z przyczyn jest brak podstawowego przygotowania pedagogicznego za strony egzaminujących. Egzaminator powinien być nastawiony przyjaźnie, nie siać terroru psychicznego. Byłem świadkiem jak posępna pani egzaminator w WORD wrocławskim, odziana w spodnie i kurtkę morro każdorazowo po kolejnym oblaniu kandydata na kierowcę stawała w rozkroku z rękoma z tyłu obok swego samochodu czekając na kolejną ofiarę. Istny horror! Należy wreszcie wziąć się za uporządkowanie list dla egzaminowanych w WORD. Każdy egzaminowany powinien dokładnie wiedzieć w jakiej godzinie powinien stawić się na egzamin. Nie tylko w dniu, ale dokładnie w jakiej godzinie! I to bez jakiejkolwiek łaski ze strony WORD. Bałagan panujący pod tym względem jest powszechnie znany. A idiotyczne zaostrzanie przepisów na zdawanie egzaminu jest korupcjogenne! Być może jest to także woda na młyn dla różnych szkółek na prawo jazdy.
~z 4-01-2010 12:09
Jest interes do zrobienia ,trzeba zorganizować autokar, wynająć hotel na każdy turnus a myślę że to chyba jakieś trzy dni i wozić po prawo jazdy na Ukrainę. Będzie to legalnie, taniej, zdawalność zadawalająca, edukacyjna np. zwiedzanie Lwowskich restauracji i proponuje turnusy mieszane damsko męskie. Świetny interes , wszyscy zadowoleni. Wtedy z placu egzaminacyjnego można będzie zrobić np: parking maszyn budowlanych a PANÓW egzaminatorów można by zatrudnić tam jako cieci za 500 zł na pół etatu. Kto wchodzi w interes?
~PP 4-01-2010 18:42
Na 150% instalacje elektryczną będzie wykonywał Z.B.EiT Mysłakowice pana Eugeniusza K. radnego powiatowego i dobrego kolegi pana Tarsy, tak się dziwnie składa że wszystkie roboty elektryczne wykonuje pan Kleś.
~anonim19 4-01-2010 18:45
heh to ciekawe za którym razem ja zdam teraz to prawko :/
~bvhgvhg 4-01-2010 19:28
Bo w tym kraju uczy się jak zdać egzamin a nie jak jeździć i od tego powinno się zacząć zmiany a nie od przekazywania jakichś budynków .
~M :) 4-01-2010 22:19
A ja zdałam za pierwszym razem :))) I jak się cieszyłam :))) A rzeczywiście byłam dobrze przygotowana. Powodzenia dla zdających.
~tom 5-01-2010 7:36
Ja uważam że instruktorami nauki jazdy nie powinni być ludzie bez praktyki za kierownicą a w dużej mierze tak jest patrząc na elki kto jest instruktorem są to niekiedy bardzo młodzi ludzie i sami zapewne nie wiele potrafią przekazać kursantowi a nawiązując do rozbudowy WORDU to Jelenia będzie już tak zapchana elkami że będzie strach wyjechać na ulicę ale siano jest siano dlatego tylu oblano !!!!!!!!!!!
~Martusia ;) 6-01-2010 18:52
Ludzie popatrzcie się najpier na tych ludzi co oblewaja i to od razu na placu, porażka. A potem mówią "uwziął się na mnie"... żal... brak słów
~aergaerg 13-03-2010 15:10
kasa kasa i jeszcze więcej kasy aż w głowach sie poprzewraca
~ 20-12-2010 13:38
Tarsa to największy złodziej i utracjusz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group