Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 7925
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Wójt Janowic Wielkich bez absolutorium

Sobota, 23 czerwca 2018, 7:14
Aktualizacja: Niedziela, 24 czerwca 2018, 7:07
Autor: WAC
Janowice Wielkie: Wójt Janowic Wielkich bez absolutorium
Fot. WAC
Do wydarzenia bez precedensu doszło podczas ostatniej sesji Rady Gminy w Janowicach Wielkich, która odbyła się kilka dni temu. Po raz pierwszy urzędujący wójt nie otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu gminy.

Aby uzyskać absolutorium za wykonanie planu wydatków i dochodów gminy w 2017 roku wójt Kamil Kowalski musiał liczyć na osiem głosów radnych. Tymczasem wniosek o udzielenie absolutorium poparło jedynie sześciu rajców, pięciu było przeciwnych, zaś jeden wstrzymał się od głosu. Co ciekawe, wszyscy radni, którzy w głosowaniu byli przeciwni udzieleniu absolutorium wójtowi, w wyborach startowali z jego komitetu. Dodajmy, że wynik głosowania nie niesie dla wójta żadnych konsekwencji, jednak jest niekorzystny wizerunkowo, zwłaszcza w roku wyborczym.

- Moim zdaniem wynik głosowania nie miał charakteru politycznego, ale merytoryczny – mówi przewodniczący Rady Gminy w Janowicach Wielkich Paweł Pawłowicz. - Sam miałem kilkanaście powodów, aby zagłosować przeciw. W ubiegłym roku nie rozpoczęto kilku istotnych dla gminy i jej mieszkańców inwestycji. Dodatkowo zadłużenie gminy na koniec roku wzrosło o około 300 tysięcy złotych.

Próbowaliśmy zapytać o komentarz do wyniku głosowania wójta Janowic Wielkich Kamila Kowalskiego. Ten jednak, mimo wielu prób, nie znalazł czasu, aby z nami porozmawiać.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (54) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group