Wtorek, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 4189
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wojskowi dziękowali za dar życia

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 9 października 2010, 8:37
Aktualizacja: 8:38
Autor: Angela
Fot. TEJO
Trzydzieści trzy litry krwi udało się zebrać podczas sierpniowej akcji „Oddaj krew – podziel się życiem”, która została zorganizowana w ratuszu jeleniogórskim we współpracy z Wojskowym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu. Dr major Paweł Baranowicz i Jacek Grabowski podziękowali krwiodawcom i wręczyli prezydentowi dyplom uznania.

Jak mówili organizatorzy, efekty akcji przerosły ich oczekiwania. 6 sierpnia br. poza honorowymi dawcami krwi, do punktu zgłosili się prezydent Marek Obrębalski, radni, urzędnicy, funkcjonariusze policji, dziennikarze, mieszkańcy Jeleniej Góry i okolic oraz turyści. Łącznie krew oddało niemal 80 osób. W miniony czwartek do jeleniogórskiego ratusza przyjechali major Paweł Baranowicz i Jacek Grabowski z Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu.

– „Oddaj krew – podziel się życiem” to piękne hasło i wzniosłe słowa, chcemy kontynuować tę akcję w przyszłych latach. Dziękuję wszystkim, którzy się do tej akcji włączyli – mówił Marek Obrębalski.

Wojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu działa na terenie Dolnego Śląska, wykonuje zadania w czasie pokoju i jest przygotowane na działania podczas wojny.
– Prowadzimy zbiórki krwi w terenowej stacji krwiodawstwa we Wrocławiu przy ulicy Weigla i przy IV Szpitalu Wojskowym. Jeździmy również po całym Dolnym Śląsku. W wielu szpitalach, które wyposażamy krew, leczą się też jeleniogórzanie. W IV Szpitalu Wojskowym we Wrocławiu rocznie leczy się np. około trzech tys. osób z powiatu Jeleniej Góry – powiedział dr major Paweł Baranowicz.

– Krew to substancja, która mimo wielu prób i postępu w nauce, nie da się zastąpić żadnym innym lekiem. W imieniu dyrektora Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu wręczam podziękowanie i pamiątkowy ryngraf na ręce prezydenta Marka Obrębalskiego za umożliwienie przeprowadzenia takiej akcji i liczymy na dalszą współpracę i pomoc dla osób, które potrzebują krwi – dodał. Wyróżnienie otrzymał też Andrzej Marchowski, główny specjalista Wydziału. Zdrowia i Polityki Społecznej urzędu miasta w Jeleniej Górze.

W Jeleniej Górze krew można oddać w Szpitalu Wojewódzkim przy ulicy Ogińskiego 6, codziennie od poniedziałku do piątku. Rejestracja krwiodawców odbywa się w godzinach 7.30 – 11.00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~korek 9-10-2010 9:59
Pan Prezydent dostal dyplom a krew oddal?,nastepna paranoja
~drakula 9-10-2010 11:55
Przecież napisane już jest ,że jako pierwszy oddał o 6 rano. Taka z rana jest najlepsza- świeża ...???
Piipi Jelonkowa 9-10-2010 11:55
..do - [~Korek ..] ..~TAK ! ..wiziałam na tejowym zdjęciu ! ~Patrz.art."Dar życis w ratuszu: zebrano ponad 30 litrów krwi" z dn.06/08/10 ..plus zdjęcia !
~n i c o 9-10-2010 20:51
niezłe jaja :) kolejna ustawiona pokazówka. Nie mam nic akurat do pana prezydenta Obrębalskiego, ale ogólnie śmiać mi się chce. Bo tego typu pokazówki i później artykuły i reportarze w tv to zwykłe USTAWKI :) Sam oddaje krew co 2 miesiące i wielu moich znajomych, ale śmieszne i żenujące jest to, żeby zbierać za to ordery :) Jeszcze nigdy nie wziąłem należnych czekolad, biletów autobusowych czy innych suwenirów ( ci co w temacie, wiedzą o czym mówię ) Traktuję oddawanie krwi jak obowiązek poprostu. pozdrowienia dla.... :)
GatoNegro 10-10-2010 7:27
A dlaczego ta krew była przeznaczona dla szpitala wojskowego, a nie cywilnego? I dlaczego dla Wrocławia, a nie dla Jeleniej Góry????

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group