Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7923
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wojsko, wojsko, maszeruje wojsko!

Sobota, 14 sierpnia 2010, 10:19
Aktualizacja: 10:20
Autor: TEJO
Jutro przypada Święto Wojska Polskiego i – choć w Jeleniej Górze garnizonu już od kilku lat nie ma – spadkobiercy tradycji wojskowych dbają o godny ceremoniał obchodów tego święta.

Organizatorzy ze Stowarzyszenia Radar poinformowali, że jeleniogórskie obchody Święta Wojska Polskiego rozpoczną się przemarszem kolumny honorowej z orkiestrą dętą filharmoników dolnośląskich na czele ulicą 1 Maja pod pomnik „Niepodległość i Wolność” przy Świątyni Łaski pod Krzyżem Chrystusa.

Tu przewidziano oficjalne przemówienia, krótki koncert orkiestry i złożenie wieńców pod pomnikiem przez delegacje parlamentarzystów, władz samorządowych, instytucji, żołnierzy WP i oficerów rezerwy oraz weteranów wojennych. Po wspólnej fotografii uczestników capstrzyku odprawiona zostanie o godz. 13 Msza święta w intencji Ojczyzny i Wojska Polskiego.

Na godzinę 17 zaplanowano posadzenie Dębu Pamięci Żołnierskiej połączone z odsłonięciem tablicy pamiątkowej w pobliżu Biblioteki Naukowej Kolegium Karkonoskiego przy ulicy Lwóweckiej. Święto zwieńczą zawody strzeleckie o Puchar Generała. Początek: godz. 17.45 na strzelnicy KS Polonia (dawna strzelnica sportowa CSR).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
64
Coraz lepiej
25%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
33%
Nie najlepiej
19%
Wciąż fatalnie
23%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group